Тридцять – це не нові двадцять: «Важные годы» Мег Джей

566
ted.com
Чому не варто відкладати життя на потім

Клінічний психолог Мег Джей написала книгу про важливість того десятиліття в житті людини, яке в сучасній культурі звикли вважати чимось на зразок репетиції життя. Саме з 20 до 30 років у більшості країн світу прийнято жити легко і безтурботно: подорожувати, перебиватися підробітками і зовсім не піклуватися про іпотеку і заощадженнях на старість, відкладаючи важливі питання на період після тридцяти.

Книга «Важные годы» (The Defining Decade: Why Your Twenties Matter – and How to Make the Most of Them Now), російський переклад якої вийшов 2017 року у видавництві «МИФ», стверджує, що 80% найважливіших рішень у житті ми приймаємо (або мали би прийняти) у віці від 20 до 30 років.

80% найважливіших рішень у житті ми приймаємо у віці від 20 до 30 років

Книга не видає стандартизований перелік того, що потрібно встигнути до того, як стукне 30 (на кшталт пунктів: прочитати «Тараса Бульбу», побувати на Гоа або прогулятися босоніж під дощем).

Вона зовсім не про необхідність робити речі, які після 30 здадуться безрозсудними. Навпаки – «Важные годы» розповідає про цінність часу і про те, як не витратити даремно десятиліття життя і не мчати надолужувати згаяне вже між 30 і 40 роками, як це доводиться робити багатьом пацієнтам автора.

На думку Мег Джей, три основних аспекти в житті людини з 20 до 30 років, – це поява серйозної роботи, створення міцних стосунків і те, як за це десятиліття змінюється наше тіло, а разом з ним і розум.

Робота

Однією з найбільших помилок 20-річних Мег Джей вважає легковажне ставлення до того, де вони працюють і з ким спілкуються. Адже саме в цьому віці людина встановлює багато так званих слабких зв’язків, які можуть мати важливу роль в його житті.

Слабкі зв’язки – це не близькі друзі, з якими у вас багато спільного, а знайомі з університету, колишні колеги та інші так звані корисні знайомства.

Стати професіоналом бажано якнайшвидше. Shutterstock

З такими людьми треба вміти працювати і не соромитися звертатися до них із запитаннями: «Чи є в твоїй компанії вакансія менеджера?» або «Чи не здає чи хтось із твоїх знайомих квартиру?».

Також автор наводить як приклад роботу клінічного психолога Андерса Еріксона, який, вивчивши навички людей різних професій, зробив висновок, що для досягнення професіоналізму в будь-якій справі потрібно займатися нею не менше 10 тис. годин, напрацьовуючи досвід.

10 тис. годин – це п’ять років активної цілеспрямованої роботи по 40 годин на тиждень або десять років менш активної роботи по 20 годин на тиждень.

Мег Джей дійшла висновку, що якщо почати напрацьовувати свої 10 тис. робочих годин після 30 років, то це позбавляє гнучкості й ускладнює кардинальну зміну сфери діяльності.

Кохання

Вибір партнера на все життя – це не зовсім те, про що більшість людей сьогодні замислюються до тридцяти. Однак автор наполягає, що зробити пізніше не означає зробити краще, уточнюючи що показник розлучень досить високий, навіть попри те, що люди почали вступати в шлюб пізніше.

Рухатися вперед легше удвох. Zoosk

До того ж Мег Джейн висуває теорію про те, що рости і формуватися як особистість удвох в рази комфортніше, ніж притиратися до абсолютно різних усталених характерів один одного після тридцятиріччя.

Розум і тіло

Науковці та клінічні психологи дійшли висновку: у віці від 20 до 30 років людина змінюється набагато більшою мірою, ніж у будь-який інший період життя.

Це стосується як формування особистості, так і змін в організмі людини, які неминуче відбуваються з роками

Тож якщо ви маєте намір щось серйозно змінити в собі, краще робити це до тридцятиріччя.

На все свій час

Коли ми залишаємо все на потім, після тридцяти на наші плечі лягає важкий тягар: потрібно досягти успіху в якійсь справі, вибрати місто і партнера для життя, заробити гроші, купити будинок, заснувати бізнес, домогтися просування по службі, накопичити гроші для навчання і почати відкладати на пенсію і, ймовірно, завести дітей. Чи не занадто це для одного десятиліття?

Те, що у 20 вдається легко, у 30 починати набагато важче. PBH2

Пам’ятайте: те, що в 20 дається легко, в 30 починати набагато складніше. Значно простіше після 30 продовжити свої напрацювання, зроблені в найважливіше десятиліття вашого життя.

 

Читайте також: Не зволікай: як правильно прийняти рішення
Поділитися: