Трудоголіки не в моді: 6 уроків із книги «Розумна кар’єра»

420
Shutterstock
В економіці знань ХХI століття більше шансів досягти успіху має той, хто знає себе, піклується про інших і не шукає стабільності

Завдяки технологіям ми нарешті можемо дозволити собі справді працювати, а не «гарувати». І присвятити більше часу тому, що ми робимо краще за машини: міркувати, аналізувати, уявляти, винаходити і співпрацювати. А ще – жити повним життям. Але для цього потрібно зрозуміти свої потреби, визначити сильні і слабкі сторони, критично оцінити поставлені цілі й наявні орієнтири і взяти відповідальність за власні дії. У книзі «Розумна кар’єра: як стати господарем своєї справи і особистого життя» (An Intelligent Career: Taking Ownership of Your Work and Your Life, 2017) можна знайти чимало надихаючих історій тих, кому це вдалося. Її автори – експерти у сфері управління персоналом: професор Майкл Артур із Саффолкського університету (США), Світлана Хапова з Амстердамського вільного університету (Нідерланди) і Джулія Річардсон із Бізнес-школи Кьортіна (Австралія).


Сьогодні успіх багато в чому визначається задоволеністю, кажуть вони, і часто усвідомлення цього приходить у результаті «перезавантаження» після професійної кризи.

Ми в K.Fund Media вважаємо, що не варто на неї чекати – можна просто отримати кілька уроків із книги «Розумна кар’єра».

1

Твоє життя – це твоя історія

Слід робити його цікавим і насиченим, вибираючи і поєднуючи воєдино ключові події та періоди своєї біографії.

Майкл Артур. amazon.com

На перший погляд вони можуть здатися розрізненими, але набудуть сенсу, коли виникне питання «І що далі?». Ви згадайте про старі навички, коли зрозумієте, що вони зможуть стати в пригоді на новому шляху.

2

Давати – значить отримувати більше

Людей умовно поділяють на тих, що дають, тих, що беруть, і тих, що домовляються. Хто з них буде переможцем, а хто невдахою, насправді не просто вгадати.

Автори «Розумної кар’єри» стверджують, що перші посідають у суспільстві найрізноманітніші позиції – у тому числі найвищі – залежно від амбіцій

А другі і треті опиняються переважно десь посередині. Як свідчать результати міжкультурних досліджень цінностей, люди тягнуться до тих, хто готовий ділитися. Їм же частіше пропонують співпрацю.

3

«Тут і зараз»

Ми багато робимо автоматично, тому що поспішаємо і зациклені на чомусь. Уміння відволікатися на те, що відбувається і «включатися» в момент – мистецтво, яке багатьом доведеться опанувати (наприклад, за допомогою медитації).

«Включатися» в момент навчить медитація. Shutterstock

4

Цікавість – сила

Ви звертали увагу на те, як багато діалогів складається зі спроб одного переконати іншого і як мало в них щирого, позбавленого оціночних суджень і провокацій інтересу? Автори книги переконують, що непідробна зацікавленість збагачує стосунки і розширює кругозір співрозмовників.

5

Обов’язок облагороджує

Знайти однодумців і заслужити їхню повагу може лише людина з принципами. У будь-якому проекті усвідомлення того, що саме слід зробити, і наявність необхідних інструментів не допоможуть, якщо за проект береться людина, яка не вважає це своїм обов’язком. Сумлінність – дефіцитна і тому дорогоцінна риса.

6

Сім’я – основа персонального сталого розвитку

Місце роботи і співробітники, навіть найкращі, – це тимчасове. Рідні та близькі – ось ті, кому ми потрібні найбільше. Колеги мусять із цим змиритися.

Рідні та близькі – ось ті, кому ми потрібні найбільше. Shutterstock
Поділитися: