Тревіс Каланік дав свідчення в суді у гучній справі Uber – Waymo

150
www.chicagosplash.com
Співзасновник і екс-гендиректор міжнародного таксі-сервісу вперше з'явився на публіці після відходу з компанії

Колишній гендиректор американської компанії Uber, найбільшого в світі таксі-сервісу, Тревіс Каланік два дні поспіль давав свідчення в суді Сан-Франциско (Каліфорнія) у справі про крадіжку виробничих секретів розробника безпілотних авто Waymo, «дочки» корпорації Alphabet (материнська компанія Google).

Це була перша поява Каланіка на публіці після його скандального звільнення з Uber у червні 2017 року.

Компанія Waymo вважає, що Каланік змовився з одним із розробників безпілотного «гугломобіля» Ентоні Левандовскі, щоб вкрасти напрацювання Google і використати їх при створенні роботаксі від Uber.

Нахабний новатор: історія Тревіса Каланіка і компанії Uber з книги «Дика гонка»

Зокрема, Waymo звинувачує Левандовскі у крадіжці тисяч внутрішніх документів до його виходу з проекту. Одразу після звільнення, у січні 2016-го, розробник заснував стартап Otto, який створював технологію автоматичного водіння для вантажівок. А вже в серпні 2016-го цю компанію поглинув Uber.

Каланік підтвердив, що хотів привернути Левандовскі до розробки безпілотного таксі, тому Uber довелося поглинути Otto.

Топ-менеджер відкинув всі звинувачення Waymo про змову з Левандовскі. Каланік запевнив: він ніколи не просив розробника викрасти для Uber виробничі секрети Google.

Тревіс також заявив, що не в курсі, що договір про поглинання Otto гарантував Левандовскі юридичний захист у випадку позову від Google – бо паперів не читав.

Як ми писали раніше, новий гендиректор Uber Дара Хосровшахі пообіцяв вивести на вулиці безпілотні авто компанії в 2019-му.

Таксі-сервіс визнав, що хакери викрали дані 57 млн ​​його клієнтів і водіїв.

 

Джерело: Business Insider
Поділитися: