Трамп заблокував угоду між Broadcom і Qualcomm через загрозу нацбезпеці

188
qz.com
Американська влада знайшла «достовірні докази», що підтверджують її побоювання

Президент США Дональд Трамп заблокував пропозицію сінгапурського виробника модемів Broadcom про купівлю за $117 млрд американського виробника мікропроцесорів Qualcomm через загрозу національній безпеці.

Американський лідер у понеділок, 12 березня, підписав відповідний указ, який вимагає від компаній «раз і назавжди відмовитися від поглинання».

Підставою слугували «речові докази», які свідчать про те, що Broadcom може «вдатися до заходів, які загрожують національній безпеці США», йдеться в президентському указі.

Qualcomm і Broadcom обговорили угоду про злиття 14 лютого

Сам сінгапурський виробник категорично не згоден з висунутими звинуваченнями і заперечує будь-які припущення про те, що купівля Qualcomm загрожує американській нацбезпеці.

На підтвердження своїх добрих намірів Broadcom планував перенести свою штаб-квартиру в США вже в квітні-травні, повідомив генеральний директор компанії Хок Тан.

В очах американської влади об’єднання Broadcom і Qualcomm перетворило б сінгапурську компанію на найбільшого виробника чіпів на території США.

Однак регулятори не можуть допустити, щоб іноземний інвестор мав контроль над американським бізнесом, зазначає CNN.

Раніше Комітет з іноземних інвестицій у США (CFIUS) видав ордер на проведення перевірки угоди на предмет наявності третьої безіменної сторони, яка через Broadcom може завдати шкоди нацбезпеці США. Отримані результати підтвердили побоювання американських регуляторів і підштовхнули президента підписати указ.

Блокування угоди між Broadcom і Qualcomm також пов’язане з небажанням американських регуляторів підпускати азіатських виробників до розбудови національної мережі 5G, продовжує CNN.

Хоча сінгапурський виробник пообіцяв зробити США «світовим лідером мобільного зв’язку 5G» і створити фонд у розмірі $1,5 млрд для американських інвесторів.

Нагадаємо, що спочатку Broadcom запропонував купити Qualcomm за $130 млрд, але отримавши відмову, зробив остаточну пропозицію в $121 млрд.

 

Джерело: CNN
Поділитися: