Toshiba випустила нові акції на $5,3 млрд, щоб залишитися на біржі

128
beta.theglobeandmail.com
Японська корпорація вдалася до надзвичайних заходів, щоб компенсувати банкрутство свого ядерного блоку

Японська технологічна корпорація Toshiba в понеділок вирішила випустити нові акції загальною вартістю 600 млн ієн ($5,3 млрд). Про це повідомляється в офіційному прес-релізі.

Це дасть проблемному конгломерату змогу зберегти статус компанії, що публічно торгується, хоча угода з продажу ключового активу Toshiba – підрозділу мікропроцесорів – затягується. На такий екстрений крок раді директорів довелося піти, тому що компанії потрібно покривати збитки від банкрутства виробника устаткування для АЕС і ядерного палива Westinghouse, що належить.

Reuters нагадує, що до 31 березня 2018-го Toshiba має залучити 750 млрд ієн (6,7 млрд), щоб не йти з торгів на Токійській фондовій біржі.

Toshiba випускає 2,28 млрд нових акцій за ціною на 10% нижчою, ніж акції корпорації коштували на біржі в п’ятницю.

У результаті емісії акцій більше 30 зарубіжних інвестиційних фондів викуплять загалом 35% японського технологічного гіганта. Серед нових інвесторів – Third Point, Oasis Management і Cerberus Capital Management. Сінгапурський Effissimo Capital Management став найбільшим акціонером з 11,34% акцій.

Нагадаємо, наприкінці вересня Toshiba продала свій ключовий бізнес – виробництво мікропроцесорів – групі інвесторів на чолі з Bain Capital за $ 18 млрд, а потім і виробництво телевізорів (за $ 113 млн).

На жаль, економічні прогнози показали, що без нових вливань фінансовий рік компанія завершить зі збитками в $5 млрд – другий рік поспіль, а значить, вилетить із біржі.

Очікувані надходження від нової емісії Toshiba напевно спрямує на погашення боргів і гарантію платежів за замороженими проектами Westinghouse в США. Одночасно опрацьовується варіант, за яким корпорація збереже 40%-й контроль над підрозділом мікропроцесорів.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: