Торгова війна між США і Китаєм затягнеться на 20 років, вважає Джек Ма

303
www.reuters.com
Щоб її припинити, потрібно переглядати принципи СОТ

Засновник і глава найбільшого китайського інтернет-холдингу Alibaba Джек Ма вважає, що торгова війна між Сполученими Штатами і Китаєм може затягнутися на два десятки років, розширюючись і залучаючи дедалі більше учасників.

Про це він заявив у вівторок, 18 вересня, на інвестиційній конференції свого холдингу в Ханчжоу, повідомляє Reuters.

Це сталося за кілька годин після звістки про нову хвилю загороджувальних мит на китайські товари. Заборонні заходи від США можуть вплинути на $200 млрд імпорту, і уряд Китаю вже заявив, що готує заходи у відповідь.

Джек Ма: принципи й секрети

Ма впевнений, що торгові суперечки зі США вплинуть і на китайські, і на іноземні компанії – причому одразу. Він вважає, що в середньостроковій перспективі китайські підприємства почнуть переводити своє виробництво в інші країни, щоб уникнути мит.

«Вигравши битву, ви програєте війну», – Ма вкотре процитував улюблений вислів, що приписують давньогрецькому царю Пирру.

«У середньостроковій перспективі багато китайських компаній перейдуть в інші країни», – додав він.

Джек Ма впевнений, що глобальні торгові договори потребують перегляду та модернізації. На його думку, справа не стільки в персоні нинішнього президента США Дональда Трампа, скільки в суті Світової організації торгівлі.
«Нам потрібні нові правила торгівлі, нам необхідно оновити СОТ», – сказав він.

У 2017 році на зустрічі з Трампом глава Alibaba пообіцяв створити в США близько мільйона нових робочих місць для інтернет-торгівлі.

Нагадаємо, торгові суперечки США і Китаю почалися з санкцій проти Huawei і ZTE.

Поділитися: