Топовий нон-фікшн: за підсумками Форуму видавців – 2018. Частина І

1267
Shutterstock
Книжки для бізнесу і саморозвитку, які найбільше купували на Book Forum у Львові

Цьогоріч у Львові відбувся 25-й Book Forum (Форум видавців). Участь у події взяли більше 50 тис. людей, а свої книги представили 260 видавництв.
K.Fund Media вже писав про найцікавіші книжкові новинки, які було представлено на фестивалі. Зараз розповідаємо, який нон-фікшн користувався попитом. Ось топ-3 книг від «Нашого Формату», Yakaboo publishing та Pabulum.

«Наш Формат»

Навчитися вчитися

«Навчитися вчитися» Барбари Оклі

Кожна людина має внутрішній потенціал, щоб засвоювати як точні, так і гуманітарні науки. Головне – вміти вчитися й використовувати свій мозок на повну. В цьому запевняє Барбара Оклі – професорка інженерних наук Оклендського університету, авторка популярного курсу на Coursera про те, як навчитися вчитися. У своїй книзі вона ділиться інструментами, які допоможуть швидко й ефективно запам’ятовувати інформацію, та лайфхаками, як зробити навчання простим і захопливим.


Витончене мистецтво забивати на все

«Витончене мистецтво забивати на все» Марка Менсона

Наша культура просякнута прагненням до ідеального життя – тільки найкращі оцінки в школі, досконала зовнішність, стильні речі, сучасні ґаджети і багато світлин у соцмережах, що промовляють: ти – успішний. Негативний досвід залишається недооціненим, і в цьому проблема, пише в своїй книзі американський підприємець та письменник Марк Менсон. Він вчить, як «розрулювати» складні життєві ситуації, фокусуватись на головному та не зважати на дрібниці.

5 порад із книги «Витончене мистецтво забивати на все»


Схиблені на вині

«Схиблені на вині» Б’янки Боскер

Чи справді є різниця між пляшкою вина за 20 і за 200 доларів? Відповідь на це запитання знає журналістка Б’янка Боскер. У своїй книзі вона повністю занурюється у світ одержимості вином та шукає найкращий спосіб розібратися в різновидах та смаках цього напою. Її книга не є сухою інструкцією, натомість дає чіткі поради, як правильно дегустувати вино, на що зважати в першу чергу, обираючи його, та які особливості мають різні сорти винограду.


Yakaboo publishing

Міряй важливе. OKR: Проста ідея зростання вдесятеро

«Міряй важливе. OKR: Проста ідея зростання вдесятеро» Джона Доера

Звичайний список цілей не зробить вас вмотивованим та продуктивним на шляху до їх реалізації. Як на вершину Евересту неможливо піднятися тільки зі списком основних речей для подорожі, так і змінити власне майбутнє не вийде лише з чітко окресленою метою. Щоб зростати, до кожної цілі потрібно визначити кілька вимірюваних параметрів – ключових результатів, запевняє відомий венчурний капіталіст і колишній співробітник Intel Джон Доер. У своїй книзі він описує досвід успішних компаній у впровадженні системи OKR та пояснює, чому це діє.

Найголовніше з книги «Міряй важливе» читайте в матеріалі K.Fund Media.


Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло

«Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло» Філіпа Зімбардо

Чому людина може забити до смерті свого сусіда, з яким ще вчора мирно випасала худобу? Як законослухняний громадянин та добропорядний батько сімейства перетворюється на жорстокого мучителя? І де та межа, що відокремлює добро від зла? Відповіді на ці питання шукає Філіп Зімбардо – соціальний психолог, професор Стенфордського університету та автор знаменитого Стенфордського в’язничного експерименту (щоправда, нещодавно його назвали фейковим). В своїй книзі книзі він докладно пояснює, чому хороші люди роблять жахливі речі та як цього уникнути.

Рецензію на книгу «Ефект Люцифера» читайте в матеріалі K.Fund Media.


Суперхаби: як фінансові еліти та їхні мережі керують світом

«Суперхаби: як фінансові еліти та їхні мережі керують світом» Сандри Навіді

Увесь фінансовий світ зосереджений у руках обмеженого кола людей. Вони називаються владою та приймають ключові рішення на світовій арені. Про це у своїй книзі пише відома фінансистка, засновниця та CEO консалтингової компанії BeyondGlobal Сандра Навіді. Вона аналізує, як фінансово-політичні еліти впливають на світову економіку, та пояснює, як поєднуються гроші, інформація та можливості.


Pabulum

Ворохтаріум

«Ворохтаріум» Юрія Андруховича, Олександра Бойченка та Ореста Друля

Про книжки та літературні премії, про ритм і чуття мови, про переклади, поезію та прозу, про те, як вчитися писати і чи потрібно це взагалі, про життя. Це головні теми, які протягом трьох днів обговорювали три товариші – «батько сучукрліту» письменник Юрій Андрухович, літературний критик Олександр Бойченко та журналіст Орест Друль. Свою розмову вони зібрали в книгу та назвали її «літературний тріалог з діалогом і монологами».


Як читати класиків

«Як читати класиків» Ростислава Семківа

Кафку не вдасться прочитати одразу. Щоб його осмислити, треба мати кілька десятків років читацького досвіду. Бо розуміти слова — не значить розуміти сенси, пише в своїй книзі літературознавець, критик та директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків. Він ділиться порадами, як правильно читати класиків, отримувати задоволення від складних текстів та виробляти власні стратегії читання.


Як писали класики

«Як писали класики» Ростислава Семківа

Чи цікаво вам, як Агата Крісті вигадувала сюжети для своїх книжок і що Умберто Еко вважав хорошим текстом? Секрети літературної майстерності відомих класиків – у книзі Ростислава Семківа. А поради літературознавця, як написати вдалу книгу, – у матеріалі K.Fund Media.


У наступній частині читайте, які книги користувалися попитом у видавництв BookChef, «#книголав» та «Видавництво Старого Лева».

Поділитися: