Токсичний бос: 8 помилок управлінця

3434
Shutterstock
Ви можете бути токсичним босом, навіть самі не усвідомлюючи цього

Компанія Google провела одне з найретельніших досліджень поведінки керівництва, яке будь-коли проводилося великою корпорацією, пише Inc. З 2009 року команда Google’s People Innovation Lab збирала дані щодо продуктивності, опитувала співробітників, топ-менеджерів, щоб визначити відмінності між поганими і хорошими управлінцями.

У менеджерів з найкращою продуктивністю було виявлено вісім таких якостей. Зворотною стороною є токсична поведінка. Цікавоо, що багато токсичних босів не усвідомлюють своєї проблеми.

Отже, вісім ознак, що ви є токсичним босом  (навіть якщо не підозрюєте про це).

1

Вас дратує, якщо доводиться вчити співробітника. Дослідження Google засвідчило, що топ-менеджери високо оцінюються співробітниками завдяки їхнім тренерським навичкам.

2

Ви відчуваєте, що вам потрібно двічі перевіряти роботу кожного співробітника. Це форма мікроменеджменту, і вона вважається дуже токсичною рисою.

3

У вас немає бажання нічого знати про ваших співробітників, крім того, чи правильно вони виконують свою роботу.

Shutterstock

Емоційний інтелект вважається одним з найвищих показників успіху керівника. Турбота життєво важлива для завоювання довіри і поваги.

4

Ви постійно відчуваєте себе відстаючим і розпорошуєтесь на занадто багато напрямків. Втрата контролю і нездатність зосередитися на своїй роботі є ознакою поганого самоврядування. Якщо ви не можете впоратися з власною ефективністю та продуктивністю, не варто очікувати, що інші впораються з цим набагато краще.

5

Ви волієте сидіти у своєму офісі, а не розмовляти зі своєю командою. Антисоціальні схильності є ознакою проблем зі спілкуванням.

6

Ви вважаєте, що кар’єрний ріст ваших співробітників повинен бути їх справою, а не вашою. Інвестування в успіх персоналу створює лояльність і утримує робітників. Воно також робить ваших підлеглих ціннішими для вас.

7

Ви не можете планувати розвиток відділу, тому що не можете собі уявити, що колись досягнете з нинішньою командою поточних цілей. Хороші менеджери завжди мають чітко сформульоване бачення росту, яке вони передають своїй команді, таким чином її мотивуючи.

8

Ви ненавидите те, що дехто з ваших співробітників володіють навичками, які змушують вас залежати від них, тому що ви самі цих навичок не маєте. Кращі менеджери знають свої сильні сторони і не відчувають загрози від сильних сторін своїх команд.

Shutterstock

Якщо ви відповіли «так» на один або кілька пунктів вище, то, цілком можливо, вас сприймають як недостатньо ефективного лідера або навіть токсичного боса.

5 ознак нездорової атмосфери в компанії

Дослідження, проведені американським інститутом громадської думки Gallup, показують, що в 82% випадків компанії припускаються помилок у виборі керівників. Не кожен може стати хорошим управлінцем. Це не робить вас поганою людиною. Це просто означає, що вам слід знайти інший кар’єрний шлях, який дозволить вам бути незалежнішими. Пошук підхожого для вас унікального поєднання сильних сторін важливіший, ніж можливість козирнути тим, що ви «управлінець». Чому? Репутація «токсичного боса» може знищити вашу кар’єру.

Поділитися: