Тільки для своїх: Ілон Маск вирішив викупити всі акції Tesla

310
www.bloomberg.com
Він анонсував готовність придбати весь пакет у акціонерів по $420 за штуку

Американський виробник електрокарів Tesla може піти з біржі і стати приватною компанією. Таку можливість розглядає її генеральний директор Ілон Маск, про що написав у своєму Twitter, повідомив Bloomberg.

Маск хоче викупити акції Tesla, які перебувають у вільному обігу, за ціною $420 за штуку. З огляду на його частку в 20%, йому будуть потрібні близько $66 млрд, щоб викупити компанію разом з боргом за поточною вартістю в $82 млрд, підрахували в Bloomberg.

В електронному листі співробітникам Tesla Маск скаржиться, що компанія витрачає ресурси на постійні коливання курсу акцій замість того, щоб зосередитися на реалізації довгострокових планів. Крім того, мільярдер незадоволений залежністю компанії від думки акціонерів і необхідністю готувати квартальні звіти. Публічність Tesla має великий вплив на процес «прийняття рішень у компанії», відзначає Маск.

Акціонери Tesla затвердили Маску опціон на акції на $2,6 млрд

Статус приватної компанії дасть змогу «створити краще робоче середовище для Tesla», впевнений Ілон Маск.

Біржові аналітики скептично поставилися до ідеї глави компанії. На їхню думку, Маск не зможе залучити необхідне фінансування основного та позикового капіталу, з огляду на слабкий прибуток Tesla.

Дэвид Кудла
www.bloomberg.com

«Ринок йому не вірить», – наголосив глава Mainstay Capital Management Девід Кудла.

Однак сам Маск стверджує, що у нього є підтверджена згода потенційних інвесторів, і єдине, що наразі гальмує процес – це необхідність голосування акціонерів.

У вівторок CNBC повідомив, що державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії викупив 3-5% акцій компанії, що еквівалентно $1,9-3,2 млрд.

Нагадаємо, що акції Tesla впали, а з компанії пішов головний інженер.

У пошуках прибутку: Tesla звільнить 9% співробітників.

Поділитися: