Відкрий мене: який бестселер написано у рік вашого народження

24367
Shutterstock
А ви читали книгу, що з’явилася на світ в один рік із вами?

Кажуть, ті, хто багато читає, керують тими, хто полюбляє проводити вільний час біля екрану. Поки одні задовольнятимуться заспокійливою ​​простотою святкових телевізійних програм, ви, наші дорогі читачі, швидше за все відчуєте інтелектуальний голод. На цей випадок ми підготували список, де є нон-фікшн на будь-який смак – від мемуарів до порад для стартаперів.

Щороку десь у світі народжується геній і кожен рік з’являється книга, що надихає мільйони людей. Є видатні особистості, які змінюють історію. А є видатні історії, що формують майбутніх винахідників, підприємців, лідерів громадської думки.

Саме такі тексти шукав для вас K.Fund Media упродовж 2017-го. Ми приділяли багато уваги новинкам, але напередодні Нового року і Різдва згадали про класику, адже є речі, які десятиліттями не втрачають актуальності.

Споживач як універсальна ідентичність і початок екологічного руху

 • 1960 - «Виробники сміття», Венс Паккард

   

  «Виробники сміття», Венс Паккард

  «Виробники сміття», Венс Паккард

  The Waste Makers

  Вихід цієї книги слугував початком загальнонаціональної дискусії про фактичне споживання в США. Саме праця Паккарда надала слову «споживач» негативної конотації, зв’язавши поняття з марнотратством. Криза змушує задуматися про зворотний бік економічного зростання. Як стверджував автор, характерною рисою споживання по-американськи був акцент не так на якість, як на кількість. У підсумку американці стали купувати більше, ніж їм потрібно, і цим шкодити собі. Автор покладає провину на бізнес з його збоченими цінностями і рекламну індустрію, яка нав’язала людям бажання, що не відповідають їхнім реальним потребам.

 • 1961 - «Створення президента», Теодор Уайт

   

  «Виробники сміття», Венс Паккард

  «Створення президента», Теодор Уайт

  The Making of the President

  У цій книзі, яка завоювала Пулітцерівську премію, – аналіз виборів 1960 року, на яких перемогу здобув молодий і амбітний Джон Ф. Кеннеді. Вона написана в художньо-публіцистичному жанрі, наближеному до повісті. Тут мова про те, якими були тодішні звичаї і якими видавалися політики, що намагалися відповідати їм. Автор приділяє багато уваги деталям, завдяки яким читач може відчути атмосферу того часу. Стиль Уайта слугував натхненням і прикладом для наслідування багатьом (занадто багатьом) політичним журналістам, про що сам він, до речі, згодом жалкував.

 • 1962 - «Мовчазна весна», Рейчел Карсон

   

  «Мовчазна весна», Рейчел Карсон

  «Мовчазна весна», Рейчел Карсон

  Silent Spring

  Американський біолог і автор науково-популярних статей Рейчел Карсон була стурбована раптовим скороченням популяції співочих птахів і почала шукати причину. Результатом її розслідування стала книга про згубний вплив отрутохімікатів на навколишнє середовище і загибель безлічі видів. Ця робота – свого роду маніфест американського екологічного руху. Незважаючи на обурення хімічних компаній, книга сприяла зміні законодавства про поводження з пестицидами та забороні застосування ДДТ у сільському господарстві в США. Вона також стала поштовхом для створення Агентства з охорони навколишнього середовища.

 • 1963 - «Дж. Ф. К.: Людина і легенда», Віктор Ласки

   

  «Дж. Ф. К .: Людина і легенда», Віктор Ласки

  «Дж. Ф. К.: Людина і легенда», Віктор Ласки

  Silent Spring

  Ласки був одним з перших журналістів, хто почав критикувати молодого і популярного президента Джона Ф. Кеннеді. Він поставив під сумнів військові заслуги політика під час операції на торпедному катері «PT-109» і назвав аж ніяк не видатною його діяльність на постах конгресмена і сенатора. Книга досі залишається предметом запеклих суперечок, бо для багатьох Дж. Ф. К. був і залишається людиною-легендою, з досягненнями якої порівнюють риторику і дії наступних лідерів країни як зі стандартом якості.

 • 1964 - «Свято, яке завжди з тобою», Ернест Гемінґвей

   

  «Свято, яке завжди з тобою», Ернест Гемінґвей

  «Свято, яке завжди з тобою», Ернест Гемінґвей

  A Moveable Feast

  Опублікована вже після смерті автора книга його спогадів – захоплююче оповідання про те, що значило бути молодим письменником у перші роки роки після Першої світової війни. У той час Гемінґвей
  переїхав до Парижа і працював кореспондентом видання Toronto Star. Якраз тоді багато художників і літераторів ставили експерименти, що змінюють парадигму мистецтва. Хтось із них згодом пішов у небуття, хтось став багатим і знаменитим. Крім автобіографічних заміток, книга оповідає про таких діячів-емігрантів, як Френсіс Скотт Фіцджеральд, Джеймс Джойс, Гертруда Стайн і Алістер Кроулі, з якими тоді спілкувався молодий автор.

 • 1965 - «Небезпечний на будь-якій швидкості: конструктивно зумовлені проблеми з безпекою американських автомобілів», Ральф Нейдер

   

  «Небезпечний на будь-якій швидкості: конструктивно зумовлені проблеми з безпекою американських автомобілів», Ральф Нейдер

  «Небезпечний на будь-якій швидкості: конструктивно зумовлені проблеми з безпекою американських автомобілів», Ральф Нейдер

  Unsafe at Any Speed: The Designed-In Dangers of the American Automobile

  Юрист і суспільно-політичний активіст Ральф Нейдер – один з найяскравіших представників руху із захисту прав споживача. Спираючись на інсайдерську інформацію, автор звинуватив виробників машин у небажанні витрачати гроші на вжиття запобіжних заходів і попередив про те, наскільки страшними можуть бути наслідки. Книга мала величезний резонанс і помітно вплинула на розвиток автомобільної індустрії.

 • 1966 - «Ефективний керівник», Пітер Друкер

   

  «Ефективний керівник», Пітер Друкер

  «Ефективний керівник», Пітер Друкер

  The Effective Executive: The Definitive Guide to Getting the Right Things Done

  Ця книга відрізняється від багатьох інших книг для керівників. Вона про не менш складне, ніж управління підлеглими, завдання – про те, як управляти собою. Друкер попереджає, що розуму, знання і уяви хорошому менеджеру не достатньо. Для досягнення результатів потрібні корисні звички, серед яких вміння управляти своїм часом, розуміти, звідки брати необхідні для реалізації цілей ресурси, а також розставляти пріоритети. Автор наголошує, що головний секрет ефективності – концентрація: ніколи не варто робити кілька важливих справ одночасно.

 • 1967 - «Нове індустріальне суспільство», Джон Кеннет Гелбрейт

   

  «Нове індустріальне суспільство», Джон Кеннет Гелбрейт

  «Нове індустріальне суспільство», Джон Кеннет Гелбрейт

  The New Industrial State

  Ця книга одного з найвідоміших економістів-теоретиків XX століття. Гелбрейт дійшов до висновку, що Америка з товариства вільного підприємництва перетворилася на суспільство, контрольоване великими компаніями, які за допомогою реклами керують попитом і підсилюють штучним шляхом споживчі потреби. Аналогічним чином багатонаціональні корпорації є продовженням цієї системи на міжнародному рівні, стверджував автор і резюмував, що мета цих структур – протриматися якомога довше на плаву, що вимагає безперервного потоку заробітку.

 • 1968 - «Найбільший у світі торговець», Ог Мандіно

   

  «Найбільший у світі торговець», Ог Мандіно

  «Найбільший у світі торговець», Ог Мандіно

  The Greatest Salesman in the World

  Ця книга про торгівлю особлива, бо нагадує мантру. Мандіно – колишній продавець страхових послуг – написав її через екзистенційну кризу. Провівши багато вечорів у бібліотеках, читаючи книги про самодопомогу, мотивацію і успіх, він знайшов у собі сили написати і свою. Так з’явився філософський посібник про те, як досягти успіху в продажах завдяки життєлюбності й завзятості. Автор розповідає історію бідного погонича верблюдів Хафіда, який досяг достатку, дотримуючись власних «десяти заповідей». Одна з них: виховай у собі хороші звички і служи їм.

 • 1969 - «Бізнес-пригоди. 12 класичних історій Волл-стріт», Джон Брукс

   

  «Бізнес-пригоди. 12 класичних історій Волл-стріт», Джон Брукс

  «Бізнес-пригоди. 12 класичних історій Волл-стріт», Джон Брукс

  Business Adventures: Twelve Classic Tales from the World of Wall Street

  Ця книга – зібрання статей з журналу New Yorker, написаних в 1960-х роках. Попри солідний вік книги, її зміст багато в чому досі актуальний. Брукс розповідає 12 історій про масштабні грошові махінації, фінансові інвестиції, лідерів фондової біржі і передумови краху фондового ринку 1962 року. Білл Гейтс одного разу назвав цю працю найкращою книгою по бізнесу, яку він коли-небудь читав. Засновник Microsoft розповідав, що її йому порадив Воррен Баффетт.

  Про книгу в нашому матеріалі

Усе не так, як ми думали: час розширювати світогляд

 • 1970 - «Всупереч організації», Роберт К. Таунсенд і Воррен Бенніс

   

  «Всупереч організації», Роберт К. Таунсенд і Воррен Бенніс

  «Всупереч організації», Роберт К. Таунсенд і Воррен Бенніс

  Up the Organization: How to Stop the Corporation from Stifling People and Strangling Profits

  Роберт К. Таунсенд три роки пропрацював на посаді президента автопрокатної компанії Avis. Це був її зоряний час. У своїй книзі успішний управлінець виклав принципи, якими керувався. Ця новаторська на той час робота досі слугує нагадуванням про те, що багато організаційних бюрократичних ритуалів душать ентузіазм персоналу, що неодмінно позначається на прибутку. Автор розповів, як зробити бізнес гуманним, максимально ефективним і при цьому непогано повеселитися.

 • 1971 - «Шануй батька твого», Гей Таліз

   

  «Шануй батька твого», Гей Таліз

  «Шануй батька твого», Гей Таліз

  Honor Thy Father

  Залишивши роботу репортера The New York Times, Гей Таліз вирішив присвятити себе більш довгостроковим проектам. Познайомившись із мафіозо Сальваторе Бонанно, відомим як Білл, і отримавши від видавництва аванс в розмірі $30 тис., він майже сім років вивчав мафію і її найвпливовіших представників і навіть побував на Сицилії, щоб скласти їхній родовід. Увесь цей час Таліз хвилювався, що його прикінчать вороги Бонанно, прийнявши за співучасника. Але бог милував.

 • 1972 - «Суспільна тварина. Вступ до соціальної психології», Елліот Аронсон

   

  «Суспільна тварина. Вступ до соціальної психології», Елліот Аронсон

  «Суспільна тварина. Вступ до соціальної психології», Елліот Аронсон

  The Social Animal

  Через 46 років після виходу цієї праці багато психологів продовжують стверджувати, що Елліот Аронсон написав один з найкращих підручників із сучасної соціальної психології. Посилаючись на безліч досліджень і прикладів з історії, автор книги розкриває таємниці людської поведінки, допомагає зрозуміти почуття інших людей і мотиви їхніх вчинків для вирішення проблем, що виникають в різних сферах особистого та суспільного життя. Аронсон також приділяє увагу таким складним соціальним явищам, як тероризм, вплив релігійних культів, війни, міжнародна політика і міжрасові стосунки. Усе в доступній та зрозумілій кожній соціальній тварині формі.

 • 1973 - «Мале є прекрасним. Економіка для людини. Карта для тих, хто заблукав», Е. Ф. Шумахер

   

  «Мале є прекрасним. Економіка для людини. Карта для тих, хто заблукав», Е. Ф. Шумахер

  «Мале є прекрасним. Економіка для людини. Карта для тих, хто заблукав», Е. Ф. Шумахер

  Small Is Beautiful: A Study of Economics As If People Mattered

  У відомого гонщика є не менш відомий тезко-інтелектуал. Е. Ф. Шумахер понад двадцять років був економічним радником урядів Великої Британії, Бірми та Індії, де відстоював принципи сталого розвитку. Журнал Time назвав його книгу «екобіблією». На тлі енергетичної кризи і індустріальної експансії робота Шумахера спонукала тоді ще меншість серйозно замислитися: а чи справді чим більше, тим краще? «Кожен розумний дурень може зробити щось величезним, складнішим, жорстокішим. Потрібно бути генієм і сміливцем, щоб рухатися в іншому напрямку», – писав Шумахер.

 • 1974 - «Торговець владою», Роберт Каро

   

  «Торговець владою», Роберт Каро

  «Торговець владою», Роберт Каро

  The Power Broker

  Ця книга, яка завоювала Пулітцерівську премію, – захоплююча розповідь про життя колись найвпливовішої людини в Нью-Йорку Роберта Моузеса на прізвисько Зодчий – будівельника найбільшого масштабу. Застосовуючи тактику fait accompli (починати величезні проекти, що вимагають значно більших коштів, ніж було передбачено бюджетом, змушуючи владу збільшити фінансування), він особисто розробив і реалізував громадські роботи вартістю $27 млрд. Моузес створив свою імперію і жив по-імператорськи. Не бувши чиновником високого рангу, він примудрявся впливати на багатьох високопосадовців (навіть президент Франклін Рузвельт не міг його контролювати). Читаючи цю книгу, можна дізнатися, що ж таке макіавеллізм у дії.

 • 1975 - «Влада! Як її досягти, як її використовувати», Майкл Корда

   

  «Влада! Як її досягти, як її використовувати», Майкл Корда

  «Влада! Як її досягти, як її використовувати», Майкл Корда

  Power! How Get It, How to Use It

  Британець Майкл Корда – знаменитий письменник і редактор, а також експерт з питань боротьби за вплив. У цій книзі він жваво описав феномен влади у світі бізнесу, а також поділився інструкціями, як побороти почуття безпорадності, домогтися стрімкого кар’єрного зростання, отримати кращу посаду, навчитися працювати в команді і не боятися чуток. Корда був упевнений, що з нашим положенням на сходинках влади пов’язані навіть такі, здавалося б, дрібниці, як те, які аксесуари ми носимо і те, як відповідаємо на телефонні дзвінки.

 • 1976 - «Егоїстичний ген», Річард Докінз

   

  «Егоїстичний ген», Річард Докінз

  «Егоїстичний ген», Річард Докінз

  The Selfish Gene

  Ця книга – переформулювання теорії еволюції, яка викликала бурхливе обговорення як усередині наукового співтовариства, так і поза ним. Головна її ідея – природний відбір на рівні генів майже завжди перевершує природний відбір на рівні особин або популяцій. Світ «егоїстичного гена», описаний Докінзом, – це запекла конкуренція, нещадна експлуатація та шахрайство. Але іноді гену вигідно, щоб носій однієї з його копій жертвував собою заради виживання або розмноження інших носіїв такого самого гена. Так виникає біологічний альтруїзм, який ми помилково сприймаємо як безоплатний акт. Геноцентричний погляд на еволюцію відіграє провідну роль у теоретичній еволюційній біології і дотепер.

 • 1977 - «Образ Африки», Чинуа Ачебе

   

  «Образ Африки», Чинуа Ачебе

  «Образ Африки», Чинуа Ачебе

  An Image of Africa

  Нігерійський письменник Чинуа Ачебе широко відомий завдяки повісті «І прийшло руйнування» – найпопулярнішої книги в сучасній африканській літературі. Його виступ, присвячений образу Африки, в якому він звинуватив британського класика (українсько-польського походження) Джозефа Конрада в расизмі, було опубліковано, і цей текст став маніфестом постколоніального руху. Ачебе розкритикував те, як білі пишуть про чорних, і закликав європейців не сприймати Африку як «інший світ».

 • 1978 - «Орієнталізм», Едвард Саїд

   

  «Орієнталізм», Едвард Саїд

  «Орієнталізм», Едвард Саїд

  Orientalism

  На цю роботу американського літературного критика палестинського походження посилаються багато постколоніальних дослідників. Орієнталізм, як пояснює автор, – це спотворена інтерпретація Сходу (особливо, арабів) Заходом, заснована на упередженості та почутті власної переваги. Прихильники цієї течії зображують мусульманський світ як примітивний, ірраціональний, жорстокий і фанатичний. Саїд намагається показати, наскільки безпідставним і шкідливим є такий погляд.

 • 1979 - «Гея: Новий погляд на життя на Землі», Джеймс Лавлок

   

  «Гея: Новий погляд на життя на Землі», Джеймс Лавлок

  «Гея: Новий погляд на життя на Землі», Джеймс Лавлок

  Gaia: A New Look at Life on Earth

  Відповідно до гіпотези Геї, про яку йдеться в цій книзі, Земля – ​​це саморегулюваний суперорганізм, що підтримує необхідні для життя параметри (процес, який нібито триватиме, навіть якщо зникне людина). «Жива матерія Землі – повітря, океани і суходіл – утворюють складну систему, яку можна розглядати як єдиний організм і здатна підтримувати життя на нашій планеті», – пише автор. Ця ідея стала предметом бурхливих суперечок вчених. Її підтримав Green Peace та багато інших екологічних рухів. Не залишила вона байдужим і американського фантаста Айзека Азімова, надихнувши на написання двох повістей.

Перфекціонізм, максималізм і що є людина в масштабах Всесвіту

 • 1980 - «Позиціонування. Битва за впізнаваність», Джек Траут і Ел Райс

   

  «Позиціонування. Битва за впізнаваність», Джек Траут і Ел Райс

  «Позиціонування. Битва за впізнаваність», Джек Траут і Ел Райс

  Positioning: The Battle for Your Mind

  Книга написана авторами концепції позиціонування. Траут і Райс доступно, з гумором і прикладами пояснюють важливість і способи закріплення образу торгової марки в умах покупців. Ця книга для тих, хто хоче розбиратися в передісторії брендингу та дійсно розуміти, як правильно презентувати будь-який товар. Вона також допоможе усвідомити вплив маркетингу на збільшення продажів компанії на локальних ринках.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 1981 - «Переговори без поразки. Гарвардський метод», Роджер Фішер, Брюс Паттон і Вільям Юрі

   

  «Переговори без поразки. Гарвардський метод», Роджер Фішер, Брюс Паттон і Вільям Юрі

  «Переможні переговори. Гарвардський метод», Роджер Фішер, Брюс Паттон і Вільям Юрі

  Getting to Yes

  Провідні фахівці Гарвардського переговорного проекту запропонували починати будь-які переговори з того, в чому ви згодні з вашим візаві (бо ваша мета – знайти те, що відповідає загальним інтересам, а не тиск і демонстрація власної сили). На їхню думку, опонентів слід сприймати як повноправних учасників вирішення проблеми, а не як ворогів, яких потрібно перевершити або обдурити. Безліччю прикладів вони показують, що легше і надійніше знайти компроміс, ніж з упертості наполягти на своїй позиції і потім залишитися самому ні з чим.

 • 1982 - «У гонитві за міццю. Технологія, збройна сила і суспільство в XI-XX століттях», Вільям Макнілл

   

  «У гонитві за міццю. Технологія, збройна сила і суспільство в XI-XX століттях», Вільям Макнілл

  «У гонитві за міццю. Технологія, збройна сила і суспільство в XI-XX століттях», Вільям Макнілл

  The Pursuit of Power: Technology, Armed Force and Society Since A.D. 1000

  Автор був одним з піонерів впровадження політекономічного аналізу в світову військову історіографію. Історію технологій він став розглядати під військовим кутом. Уся книга – аналіз взаємного впливу промислових технологій (обробка металів, гранулювання пороху, масове виробництво), технологій управління (бюрократична система плюс навчання солдатів) і економіки загалом. Починає автор з часів Месопотамії і Єгипту і закінчує післявоєнним періодом.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 1983 - «Високоефективний менеджмент», Ендрю Гроув

   

  «Високоефективний менеджмент», Ендрю Гроув

  «Високоефективний менеджмент», Ендрю Гроув

  High Output Management

  Автор цієї книги – співзасновник компанії Intel, який став улюбленцем усіх підприємців Кремнієвої долини. Свого часу він був персональним ментором для багатьох бізнес-титанів сучасності, зокрема Марка Цукерберга. «Високоефективний менеджмент» – путівник для управлінців, в якому розповідається, як оптимально організувати свою роботу, отримувати хороші результати і задоволення від того, чим займаєшся.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 1984 - «Психологія впливу», Роберт Чалдіні

   

  «Психологія впливу», Роберт Чалдіні

  «Психологія впливу», Роберт Чалдіні

  Influence: Science and Practice

  Це – найвідоміша робота Роберта Чалдіні, якого називають «хрещеним батьком впливу». Він досліджував його природу впродовж всієї своєї кар’єри. Світ стає дедалі насиченішим інформацією, з якою ми не можемо впоратися, тому нам часто доводиться узагальнювати, щоб не витрачати занадто багато часу і зусиль. Цим активно користуються ті, кому вигідно нами маніпулювати. Книга Чалдіні розповідає про «темні сили», які застосовують психологічні атаки, щоб отримати запрограмовану реакцію від жертв, що нічого не підозрюють.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 1985 - «Пристрасть до досконалості», Том Пітерс і Ненсі Остін

   

  «Пристрасть до досконалості», Том Пітерс і Ненсі Остін

  «Пристрасть до досконалості», Том Пітерс і Ненсі Остін

  A Passion for Excellence: The Leadership Difference

  Ця книга стала справжньою революцією у сфері менеджменту. В її основі ідея, що для ефективного лідерства потрібна комбінація жорсткого розуму і турботливого серця, що означає надання кожному працівникові можливості розвиватися і виявляти ініціативу. Пітерс і Остін роблять акцент на необхідності налаштування всіх співробітників на обслуговування клієнтів: прагнення до якості стане невід’ємною частиною компанії лише за умови, що всі її працівники живуть спільною ідеєю.

 • 1986 - «Жадібність і слава на Волл-стріт: падіння дому Леманів», Кен Олетта

   

  «Жадібність і слава на Волл-стріт: падіння дому Леманів», Кен Олетта

  «Жадібність і слава на Волл-стріт: падіння дому Леманів», Кен Олетта

  Greed and Glory on Wall Street: The Fall of the House of Lehman

  Кен Олетта, відомий письменник і журналіст, розповідає про зліт і падіння дому Леманів 1.0. Книга не лише оповідає про Волл-стріт, а й знайомить із такими грандами інвестиційного бізнесу, як Піт Петерсон, Стів Шварцман, Ерік Глічер, Роджер Альтман, Дік Фулд і багатьма іншими. Ця робота є ілюстрацією класичної боротьби між старою і новою Волл-стріт – жорстокої війни, яка повторюватиметься десятки разів. У повісті Кена Олетта дім Леманов (Lehman Brothers Holdings, Inc. – американський інвестиційний банк) загинув, а пізніше відродився (як ми тепер знаємо – тільки для того, щоб вдруге занепасти в 2008). Чи відродиться Lehman Brothers знову? Не бийтеся об заклад, що ні.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 1987 - «Любов, медицина і дива», Берні Сіджел

   

  «Любов, медицина і дива», Берні Сіджел

  «Любов, медицина і дива», Берні Сіджел

  Love, Medicine and Miracles: Lessons Learned about Self-Healing from a Surgeon’s Experience with Exceptional Patients

  Хірург з багаторічним стажем висунув досить сентиментальну гіпотезу: безумовна любов є найпотужнішим стимулятором роботи імунної системи. Інакше кажучи, любов зцілює. Посилаючись на свій досвід і спостереження, Сіджел стверджував, що вилікувавши розум пацієнта, часом можна вилікувати і тіло. Тут немає гарантій і багато залежить від щасливого випадку, але що неодмінно змінюється на краще, так це його ставлення до життя.

 • 1988 - «Коротка історія часу», Стівен Хокінг

   

  «Коротка історія часу», Стівен Хокінг

  «Коротка історія часу», Стівен Хокінг

  A Brief History of Time: From the Big Bang to Black Holes

  Завдяки цій унікальній роботі легендарного фізика і популяризатора науки Стівена Хокінга найбільш, здавалося б, складні «неземні» речі стають зрозумілими навіть «найзапеклішим» гуманітаріям. Тут лише одна формула: E = mc². Чому, пояснив сам автор: «У науково-популярних книгах інших авторів, виданих раніше, практично не торкаються тих питань, які спонукали мене вивчати космологію та квантову теорію: звідки взявся Всесвіт? Як і чому він виник? Чи настане йому кінець, а якщо настане, то як? Ці питання цікавлять усіх нас. Але сучасна наука дуже насичена математикою, і лише нечисленні фахівці достатньо володіють останньою, щоб розібратися в цьому. Однак основні уявлення про народження і подальшу долю Всесвіту можна викласти і без допомоги математики так, що вони стануть зрозумілими навіть людям, які не отримали наукової освіти».

 • 1989 - «Сім звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Кові

   

  «Сім звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Кові

  «Сім звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Кові

  A Brief History of Time: From the Big Bang to Black Holes

  Ця книга є найвідомішою роботою американського мотиваційного спікера Стівена Кові, а також входить до списку 25 найвпливовіших бізнес-книг за версією журналу Time. Це зрозуміла і легка історія про те, як потрібно розкладати по полицях базові речі в своєму житті. Вона буде корисною тим, хто починає робити перші кроки в бізнесі. Автор переконаний, що людина не може бути щасливою, фокусуючись на чомусь одному, і що сильними та успішними стають люди, які вміють врівноважувати всі сторони свого життя.

  Про книгу в нашому матеріалі

Одні готуються до кінця світу, інші – до початку нової ери, треті – шукають себе

 • 1990 - «Мегатренди 2000», Джон Нейсбіт і Патриція Ебурдін

   

  «Мегатренди 2000», Джон Нейсбіт і Патриція Ебурдін

  «Мегатренди 2000», Джон Нейсбіт і Патриція Ебурдін

  Megatrends 2000

  З наближенням 2000 року кількість прогнозів із приводу кризи і катаклізмів, що насуваються, збільшилася. Глашатаї апокаліпсису вказують на цілком реальні проблеми: парниковий ефект, брак природних ресурсів, стрімке збільшення народжуваності в слаборозвинених країнах, а також радикалізацію релігійного націоналізму. Нейсбіт і Ебурдін знайшли привід для оптимізму в тому, що Холодна війна закінчилася і колишні суперники роблять спроби співпрацювати. Автори книги були впевнені, що в 1990-ті роки спостерігатиметься різке зростання добробуту і щастя в усьому світі… правда, не без шкоди для довкілля.

 • 1991 - «Як ми розуміємо, що щось не так: похибка людського мислення в повсякденному житті», Томас Гілович

   

  «Як ми розуміємо, що щось не так: похибка людського мислення в повсякденному житті», Томас Гілович

  «Як ми розуміємо, що щось не так: помилковість людського мислення в повсякденному житті», Томас Гілович

  How We Know What Is not So: The Fallibility of Human Reason in Everyday Life

  Професор Корнельського університету Томас Гілович у своїй книзі наводить докази того, що всі ми так чи інакше обманюємося. Наприклад, коли ми довго чекаємо поїзда в метро, ​​а вони один за одним під’їжджають, але на протилежну платформу, в глибині душі нам здається, що фортуна зрадила нас або що ми стали жертвами якоїсь Великої космічної несправедливості. Наш розум не терпить невизначеності й намагається відшукати конкретну (і бажано коротку) відповідь на запитання «чому?». І цим спритно користуються окультисти і ті, хто називають себе екстрасенсами.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 1992 - «Банда злодіїв», Джеймс Стюарт

   

  «Шайка злодіїв», Джеймс Стюарт

  «Банда злодіїв», Джеймс Стюарт

  Den of Thieves

  Лауреат Пулітцерівської премії Джеймс Б. Стюарт заслуговує власної категорії – він написав багато епічних бізнес-книг. Однак ця – відмінна робота про скандали 1980-х років у сфері інсайдерської торгівлі (афери Іоанна Боско), а також про злет і падіння Drexel Burnham Lambert (великої інвестиційної фірми на Волл-стріт). Історія захоплює, як хороший детектив.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 1993 - «Чорні діри і молоді всесвіти», Стівен Хокінг

   

  «Чорні діри і молоді всесвіти», Стівен Хокінг

  «Чорні діри і молоді всесвіти», Стівен Хокінг

  Black Holes and Baby Universes and Other Essays

  У цьому збірнику есе видатного англійського фізика зібрані роздуми про філософію науки, про походження Всесвіту і нашої планети, а також автобіографічні нариси, в яких він згадує про свої спроби сформулювати теорію виникнення світу і теорію чорних дір. Це – захоплююча уявна подорож далеко за межі відомого, яку він здійснив попри важку хворобу. Книга – найбільше підійде тим, кого мучать інтелектуальний голод і нудьга.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 1994 - «Про що мріяти. Як зрозуміти, чого хочеш насправді, і як цього домогтися», Барбара Шер

   

  «Про що мріяти. Як зрозуміти, чого хочеш насправді, і як цього домогтися», Барбара Шер

  «Про що мріяти. Як зрозуміти, чого хочеш насправді, і як цього домогтися», Барбара Шер

  I Could Do Anything. If I Only Knew What It Was. How to Discover What You Really Want and How to Get It

  Ця книга, що стала бестселером за версією The New York Times, є свого роду зведенням правил техніки безпеки для кожного, хто незадоволений своїм місцем у житті. Незалежно від того, вирішив він щось міняти чи ні. Шер ділиться своїм особистим досвідом виходу з кризи після розлучення і історіями різних людей, які, долаючи всілякі труднощі, досягли свого. Автор резюмує, що найбільше хотіла б донести до читача таке: почуття не вб’ють, а ось їх придушення – може.

 • 1995 - «Дорога в майбутнє», Білл Гейтс, Натан Мірволд і Пітер Райнарсон

   

  «Дорога в майбутнє», Білл Гейтс, Натан Мірволд і Пітер Райнарсон

  «Дорога в майбутнє», Білл Гейтс, Натан Мірволд і Пітер Райнарсон

  The Road Ahead

  У цій книзі співзасновник і тоді ще директор компанії Microsoft розповідає про комп’ютерну індустрію, комп’ютеризацію суспільства і своє бачення розвитку технологій, описуючи, зокрема, екологічно чисте житло майбутнього (як у нього самого). За його словами, після появи ПК IBM в 1981 році найважливішим досягненням інформатики став інтернет, розвиток якого, як зізнався тоді Гейтс, перевершив усі його очікування.

 • 1996 - «Життя репортера», Волтер Кронкайт

   

  «Життя репортера», Волтер Кронкайт

  «Життя репортера», Волтер Кронкайт

  A Reporter’s Life

  Протягом майже двох десятиліть американські телеглядачі, вмикаючи вечірні новини на CBS, бачили у студії їх незмінного ведучого Волтера Кронкайта, який закінчував кожен випуск словами «Такі справи». У 1970-х, згідно з опитуваннями громадської думки, він був людиною, якій громадяни довіряли найбільше. Саме від нього американці дізнавалися про найважливіші історичні події, такі як вбивство президента Кеннеді, мітинги за расову рівність Мартіна Лютера Кінга і висадка на Місяць. У 1981-му Кронкайт вийшов на пенсію. Мемуари «дядька Волтера» жваво розкупили ті, хто за ним скучив. Таких виявилося дуже-дуже багато.

 • 1997 - «Дилема інноватора», Клейтон Крістенсен

   

  «Дилема інноватора», Клейтон Крістенсен

  «Дилема інноватора», Клейтон Крістенсен

  The Innovator’s Dilemma: When New Technologies Cause Great Firms to Fail

  У цій книзі вперше була сформульована революційна теорія підривних інновацій, що цілковито змінюють ціннісний ландшафт ринку. Коли вона вийшла вперше, одразу ж отримала звання однієї з шести найбільш важливих книг про бізнес із коли-небудь написаних, за версією The Economist. Ця робота стала без перебільшення легендарною. Завдяки їй генеральний директор Amazon Джефф Безос розробив Kindle і платформу хмарних сервісів AWS. Вона також вплинула на творця Apple Стіва Джобса – він захоплювався нею і радив читати всім бізнесменам, які прагнуть випередити конкурентів.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 1998 - «Конкуренція», Майкл Портер

   

  «Конкуренція», Майкл Портер

  «Конкуренція», Майкл Портер

  On competition

  Професор Гарвардської школи бізнесу зауважив, що економічна географія нашого часу є парадоксом. Теоретично місцезнаходження компаній не повинно давати їм конкурентну перевагу. Адже глобальні ринки, налагоджене транспортування і високошвидкісний зв’язок дають змогу будь-якій з них отримати або відправити що завгодно і куди завгодно в будь-який час. Однак на практиці те, де ви перебуваєте, може виявитися вирішальним. Портер першим написав про таке явище, як кластер, маючи на увазі критичні маси пов’язаних галузей та інститутів у якомусь одному місці, яке має помітний успіх у певній галузі. Найвідоміші приклади кластерів – Кремнієва долина і Голлівуд, яким і зараз – після 20 років з часу публікації цієї книги – немає рівних.

 • 1999 - «Бізнес у стилі фанк. Капітал танцює під дудку таланту», Кьєлл Нордстрем і Йонас Ріддерстрале

   

  «Бізнес у стилі фанк. Капітал танцює під дудку таланту», Кьєлл Нордстрем і Йонас Ріддерстрале

  «Бізнес у стилі фанк. Капітал танцює під дудку таланту», Кьєлл Нордстрем і Йонас Ріддерстрале

  Funky Business: Talent Makes Capital Dance

  На межі тисячоліть професори Стокгольмської школи економіки вивели свої фанк-стандарти. Вони переконані, що підприємства не повинні існувати вічно, кінцевою метою будь-якого з них має бути створення максимально можливої ​​кількості цінностей упродовж короткого часу. Світ швидко змінюється, тому і рішення слід приймати без зволікання, створювати інноваційні та унікальні продукти, надихати і розкручувати таланти. Нордстрем і Ріддерстрале застерігають: у компаніях, де 90% співробітників однієї статі, приблизно одного віку, з однаковою освітою, однаково одягнені і зі схожими інтересами, неодмінно спостерігатися нестача оригінальних підходів. Ставку потрібно робити на різноманітність.

  Про книгу в нашому матеріалі

 • 2000 - «Переломний момент: Як незначні зміни зумовлюють глобальні зміни», Малкольм Гладуелл

   

  «Переломний момент: Як незначні зміни зумовлюють глобальні зміни», Малкольм Гладуелл

  «Переломний момент: Як незначні зміни зумовлюють глобальні перетворення», Малкольм Гладуелл

  The Tipping Point: How Little Things Can Make a Big Difference

  Цей бестселер якраз про природу бестселерів. Журналіст The New Yorker замислився, чому деякі ідеї, продукти та моделі поведінки поширюються як віруси, а інші породжують лише «пшик». Автор прагне пояснити соціологічні феномени, що на перший погляд здаються містикою. Він розглядає, зокрема, такі кейси 1990-х, як різке зниження рівня злочинності в Нью-Йорку, популярність взуття Hush Puppies і телешоу «Вулиця Сезам». Після виходу цієї книги, яка принесла Гладуеллу близько $1,5 млн, він став одним із найбажаніших спікерів VIP-заходів, заробляючи в середньому по $40 тис. за виступ. Критики його підходу придумали термін «гладуеллізм», що означає спробу розібратися в складних процесах, спираючись на сумнівні з наукового погляду, але зрозумілі широкому колу читачів аргументи.

Поділитися: