Tesla знайшла заміну Маску на пост голови ради директорів

393
www.reuters.com
За версією Financial Times, це гендир 21 Century Fox Джеймс Мердок

Генеральний директор 21 Century Fox Джеймс Мердок сьогодні розглядається як основний кандидат на посаду голови ради директорів Tesla. Саме його рада вибрала, щоб звільнити Ілона Маска з цього поста, стверджує Reuters з посиланням на Financial Times.

Реакція Ілона Маска не змусила себе чекати: «Це не так», – написав він у Twitter за шість годин після публікації.

Нинішній віце-президент News Corp, 45-річний молодший син медіамагната Руперта Мердока і його головний спадкоємець, на думку преси, має якості лідера, здатного стати противагою нестримному мільярдерові. Джеймс Мердок увійшов до ради директорів Tesla як незалежний директор у липні 2017 року. За даними FT, він згоден очолити раду.

Tesla має обрати нового голову ради до 13 листопада, щоб виконати свою частину мирової угоди з Комісією з цінних паперів і бірж (SEC).

Рішення SEC просто підсумувало багато місяців дебатів – частина акціонерів Tesla вже давно вимагає жорсткішого контролю за діяльністю і поведінкою Маска. Його зриви, твіти та інтерв’ю викликали занепокоєність, чи зможе він провести збиткову сьогодні компанію через не найпростіший етап зростання.

Кризовий менеджмент Tesla: 6 уроків Ілона Маска

Противники Мердока наголошують, що Джеймс займався медіабізнесом і не має практичного досвіду у виробництві автомобілів або тим більше електромобілів.

Крім того, Мердок суміщає вже дуже багато посад. Він член рад директорів 21 Century Fox, News Corp, Sky Plc, Comcast Corp.

Ілон Маск втілює еталон промисловця-інноватора, у нього мільйони палких прихильників, незважаючи на проблеми у виробництві. Його харизма як керівника, сміливі ідеї та впевненість у своїй справі багато в чому вплинули на ринкову вартість Tesla: компанія сьогодні оцінюється дорожче, ніж традиційні американські автовиробники, які випускають набагато більше машин і отримують більше доходів.

Водночас акціонери втрачають гроші: з початку року акції Tesla подешевшали на 20%. Компанія має проблеми з масштабуванням виробництва, намічені плани збільшення випуску Tesla Model 3 виконуються важко, на межі героїзму.

«Компанії потрібна деяка додаткова стабільність у керівництві, щоб повернути довіру інвесторів», – дуже м’яко формулює аналітик Elazar Advisors Хаїм Сигель.

Інвестор Девід Айнхорн: Tesla йде слідами банку Lehman Brothers.

Поділитися: