Tesla закриває підрозділи сонячної енергетики в дев’яти штатах

755
uk.reuters.com
Ці філії давали близько половини продажів

Компанія Ілона Маска Tesla продовжує оптимізацію витрат. За скороченням 9% персоналу було рішення закрити багато підрозділи зі складання та встановлення сонячних панелей в дев’яти штатах.

Reuters нагадує, що два роки тому компанія придбала частку в SolarCity – бізнесі кузенів Ілона Маска, який оцінюється в $2,6 млрд, а тепер вирішила його скоротити. Це підтверджують внутрішні документи Tesla і розповіді семи нинішніх і колишніх співробітників з «сонячного» підрозділи.

Шлях Ілона Маска: в чому секрет формули Tesla

Tesla вирішила припинити партнерську програму з мережею будівельних супермаркетів Home Depot Inc і закрити, за різними даними, 13 або 14 філій, які займалися монтажем сонячних панелей на приватних об’єктах, – в цілому в дев’яти штатах. Як стверджують працівники компанії, саме ці філії генерували близько половини продажів в «сонячному» бізнесі Tesla. Ще близько 60 монтажних відділів продовжать роботу.

У компанії стверджують, що нові скорочення укладаються в ті самі 9%, про які офіційно заявляв Маск.

Tesla не коментує, які саме філії повинні бути закриті, скільки конкретно співробітників втратять роботу або хоча б якусь частку штату сонячного бізнесу планується скоротити.

Самі співробітники відзначають, що закриваються філії по всій країні – від південно-західних Каліфорнії, Техасу і Арізони до Нью-Йорка, Нью-Гемпшира й Делавера, а масові звільнення відбулися також в Неваді і Юті – там, де великі відкриті простори ідеально підходять для сонячних установок.

лого SolarCity
uk.reuters.com

Reuters нагадує, що в наприкінці 2015 року в SolarCity працювали близько 15 тис. чоловік, проте з того часу вже пройшли скорочення тисяч робочих.

У світлі всіх скорочень аналітики сумніваються, що Tesla має намір розвивати сонячний бізнес. Втім, це в в перспективі становить загрозу майбутньому спільного підприємства Tesla і Panasonic – заради цього контракту компанія Маска в 2016 купувала SolarCity.

Tesla також має чинну угоду зі штатом Нью-Йорк, згідно з якою сонячний бізнес Маска повинен вкласти у виробництво $5 млрд протягом десяти років – в тому числі і в завод сонячних панелей в містечку Буффало, штат Нью-Йорк. Якщо Tesla не виконає свої зобов’язання, їй загрожують штрафи на десятки і навіть сотні мільйонів доларів.

Tesla перенесла виробництво акумуляторів Model 3 з Європи в США.

Tesla має намір прискорити роботу електромережі Австралії.

Поділитися: