Tеsla встановила на ВЕС в Австралії найбільшу у світі літій-іонну батарею

129
s3.amazonaws.com
40% електроенергії Південна Австралія отримує від вітряків

Знаменитий розробник електромобілів із США Tеsla побудував в австралійському штаті Південна Австралія найбільшу на планеті літій-іонну батарею. Встановлений на вітровій станції в Хорнсдейлі акумулятор потужністю 129 МВт/год накопичуватиме енергію на випадок затишшя в роботі ВЕС.

Південна Австралія анонсувала будівництво гігантського накопичувача електроенергії близько року тому, після того як сильний ураган укотре залишив без світла штат, що активно розвиває альтернативну енергетику. Сьогодні близько 40% електроенергії регіон отримує саме від вітряків.

Влада штату поки не оголошувала вартість всановлення супераккумулятора. Загалом на зміцнення енергосистеми Південної Австралії у 2017 році вони виділили $385 млн.

«Південна Австралія стала світовим лідером у розвитку відновлюваної енергетики», – заявив на презентації проекту в п’ятницю, 1 листопада, прем’єр-міністр штату Джей Везер. Тим часом Ілон Маск, гендиректор Tеsla, у своєму виступі висловив сподівання, що приклад Хорнсдейлу наслідуватимуть інші «зелені» електростанції.

Reuters нагадує, що противники альтернативної енергетики в уряді Південної Австралії називають гігантський акумулятор «голлівудським рішенням». На їхню думку, штату слід продовжувати розвивати ТЕЦ, що працюють на вугіллі.

Нагадаємо, що в жовтні в Херсонській області запустили ВЕС потужністю 41 МВт.

Ми також писали про запуск в місті-супутнику ЧАЕС найбільшої в Україні біокотельні, що працює на біопаливі.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: