Людина тижня – Ілон Маск
У вівторок, 6 лютого, космічна компанія Space X здійснила успішний запуск на орбіту ракети-носія Falcon Heavy. Ілон Маск підтвердив, що Space X готова виконувати комерційні замовлення – цього року ракети вже заброньовані Саудівською Аравією і NASA. Бонусом за вартість запуску в $90 млн і власного авто (ще близько $100 тис.) мільярдер отримав воістину космічний промо-ролик для своїх електромобілів. А заодно й нейтралізував негативний ефект від наступної новини про збитки Tesla.
Фантастичні кадри: червона Tesla Roadster Ілона Маска залишила позаду Землю і прямує до Марса, а потім до поясу астероїдів.
Обвал тижня – Доу-Джонс і біткойнові мільярдери
У понеділок, 5 лютого, індекс Доу-Джонса, найвідоміший з біржових, впав одразу на 1600 пунктів, 500 багатіїв планети збідніли сукупно на $114 млрд.
Хакери дотягнулися до Воррена Баффета. Його ресурс розкриття корпоративної інформації Business Wire близько тижня «лежав», причому DDOS-атака збіглася у часі з падінням біржових індексів.
Журнал Forbes у лютневому номері зібрав список найбагатших криптовалютників.
Аж тут невдача – після цього всі відомі криптовалюти обвалилися на 20-40%, тобто багато біткойнових мільярдерів стали мільйонерами. Курс біткойна взагалі впав нижче $6 тис.
Гайки на криптовалютному ринку продовжують закручувати: найбільші банки США і Британії заборонили купувати токени за кредитки.
Тиждень був багатим на інформприводи з кібербезпеки
У США групі хакерів висунули звинувачення в крадіжці $530 млн із кредитних карток. Міжнародну банду очолював українець, але це навряд чи привід для гордості.
Запрацював український Центр реагування на кіберзагрози при Держспецзв’язку.
Мобільні оператори допомагатимуть владі з оповіщенням про надзвичайні ситуації. Якщо ви неподалік зони лиха, то отримаєте тривожну sms.
У відповідь на скандал зі зливом бази даних 18,5 млн клієнтів «Нова Пошта» впроваджує нову систему захисту даних.
Alibaba тижня – Джек Ма
Apple в Китаї нарешті здався і дозволив оплачувати покупки в своїх фірмових магазинах через Alipay – платіжну систему від гіганта торгівлі Alibaba.
Twitter вперше за 12 років отримав прибуток $91 млн.
Китайський таксі-сервіс Didi Chuxing готується запустити прокат електромобілів і вже задіяв автовиробників, що мають заводи в Китаї.
Walmart заманюватиме покупців віртуальною реальністю.
Данська компанія – виробник вітряків Vestas вирішила виробляти гібриди сонячних і вітряних установок з посиленими акумуляторами.
Airbnb, світовий лідер бронювання кімнат і квартир, передумав виходити на біржу, а регіональний гендиректор Airbnb Андрій Вербицький поспілкувався з нашим ресурсом.
Джеку Ма здалося мало своєї ролі в корпоративному кіно, тому Alibaba купила частку в найбільшій китайській кінокомпанії і мережі кінотеатрів.
Горизонт тижня – Україна
Хороші новини – в рамках європейської програми підтримки наукових досліджень «Горизонт 2020» українські наукові та навчальні проекти отримали вже €17,2 млн.
ЄБРР виділив €17,3 млн на будівництво сонячної електростанції у Львівській області.
«Укрзалізниця» почала продавати онлайн квитки на всі регіональні поїзди. І роздруковувати їх теж не треба!
В українського МОЗ тепер є життєздатна електронна система eHealth для координації між лікарями і пацієнтами.
Курйози тижня – Конго і північнокорейські хакери
За допомогою блокчейна вирішили відстежувати видобуток кобальту в Конго. Чи вплине це на знамениті «нігерійські листи», аналітики наразі не повідомляють.
Дуже зворушливо: північнокорейські IT-гастарбайтери заробляють гроші для КНДР по всьому світу, створюючи піратські програми.
Заробляйте чесно і читайте K.Fund Media!