Tesla подешевшала і втратила головного бухгалтера

7466
www.youtube.com
Одна затяжка травичкою в прямому ефірі коштувала Ілону Маску 6,7% на кожній акції

Генеральний директор Tesla Ілон Маск ковтнув віскі й затягнувся косяком з марихуаною у прямому ефірі комік-шоу – і курс акцій його корпорації майже одразу впав на 6,7% – до $263,24, а менш ніж через годину головний бухгалтер автомобільної компанії оголосив, що йде у відставку.

Це далеко не всі потрясіння від 150-хвилинного шоу коміка Джо Рогана від минулої п’ятниці, 7 вересня, пише Reuters.

Головний бухгалтер Tesla Дейв Мортон залишив компанію менш ніж за місяць після призначення, і причиною стали різні погляди на ведення бізнесу, напружена обстановка усередині компанії і надмірна увага публіки. Одразу після ефіру стало відомо, що й директор з персоналу Габі Толедано звільнилася просто під час своєї відпустки, імовірно, через репутаційні ризики.

Крім того, в п’ятницю в блозі компанії сам Маск назвав ще кілька кадрових перестановок.

Ілон Маск: принципи ведення бізнесу (відео)

Куріння марихуани в Каліфорнії легалізовано, та й Маск наголосив, перш ніж затягнутися, що «майже ніколи» не курив, оскільки це «не дуже добре для продуктивності». Проте фото й кадри відео упродовж трьох останніх днів уже розлетілися соцмережами наймоднішим мемом.

Паралельно в медіа з’явилася новина, що Військово-повітряні сили США почали розслідування проти іншої компанії Маска – Space X. Космічна корпорація – один з найбільших приватних контракторів уряду, а посадовим особам компаній, що працюють на держбезпеку, заборонено вживати будь-які наркотики, тим більше робити це публічно. Щоправда, трохи пізніше прес-секретар ВПС не підтвердив факту розслідування.

П’ятнична витівка мільярдера дала аналітикам підстави вчергове нагадати вимогу частини акціонерів: посади гендиректора і голови правління в Tesla слід розділити для дотримання норм корпоративного права і зниження репутаційних ризиків. У червні Маску вдалося переконати раду директорів і зберегти обидві посади.

За даними фінансової компанії S3 Partners, акції Tesla впали до найнижчого рівня із квітня.

Наприкінці серпня, як і передбачалося, Ілон Маск передумав викуповувати Tesla.

Згадайте ще одну суперечливу ініціативу мільярдера – створити ресурс Pravda для боротьби із фейковими новинами.

Поділитися: