Тепер компанії зобов’язані повідомляти співробітників про моніторинг листування – Європейський суд

415
Shutterstock
Європейський суд з прав людини в Страсбурзі у вівторок ухвалив, що компанії повинні заздалегідь повідомляти співробітників про те, що їхня робоча електронна пошта контролюється, а моніторинг не може порушувати особисте життя персоналу

Десять років тому Богдана Барбулеску з Румунії звільнили з роботи за те, що він листувався з сім’єю з робочою пошти. При цьому компанія-роботодавець (її назву не згадано) не спромоглася попередньо повідомити Богдана про те, що пошта моніториться, відзначається в рішенні Європейського суду.

Конфіденційність електронної пошти сьогодні стала однією з найспекотніших тем для дискусій. Все більше людей використовує робочі адреси для особистого листування, а роботодавці вимагають права контролювати пошту і електронний трафік, щоб знати, чим саме персонал займається в робочий час.

Компанія, за заявою Барбулеску, пред’явила йому роздруківки його повідомлень своєму братові і нареченій в месенджері Yahoo як доказ того, що він порушив корпоративну заборону на використання пошти в особистих цілях.

Судді Європейського суду 11 голосами проти 6 вирішили, що постанова румунського суду на користь роботодавця порушила право працівника на конфіденційність приватного життя та листування.

У Страсбурзі прийшли до висновку, що Барбулеску не був заздалегідь повідомлений про масштаби і характер моніторингу з боку роботодавця, як і про можливість отримання доступу до змісту його повідомлень.

Суд не виявив доказів на користь законності підстав для моніторингу; не знайшов аргументів, що працівник піддав компанію ризику нанесення шкоди IT-системам або про відповідальність за незаконну діяльність в Інтернеті.

«Вимоги суду в значній мірі обмежать можливості роботодавців контролювати електронну переписку персоналу, – зазначає Естер Лінч, секретар Європейської конфедерації профспілок. – Хоча повної заборони на моніторинг немає, але з’явилися високі порогові значення для його обґрунтування. Це дуже важливий крок до розширення заходів із захисту особистого життя працівників».

Це рішення вносить більше ясності в сфері корпоративної дисципліни, коментує Джеймс Фруд, партнер юридичної фірми Bird & Bird. «Ми спостерігаємо зміщення акцентів в цьому питанні: суди вимагають від роботодавців чітко продемонструвати кроки, які вони зробили для вирішення проблеми недоторканності приватного життя працівників – компанії повинні тримати особистий простір персоналу та дуже чітко окреслювати межі», – підкреслює він.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: