Теорія поколінь: як мілленіали ламають систему управління. Частина І

Теорія поколінь – відносно нове поняття в соціології та економіці. Американські вчені Нейл Хоув і Вільям Штраус незалежно один від одного вивчали  конфлікт поколінь і дійшли висновків, що кожні 20 років у людства формується новий набір цінностей, характерних для всього покоління.

Цінностями покоління стає те, що є в дефіциті

«За часів дитинства бебі-бумерів книги були рідкістю – і вони до сих пір є вкрай важливими. Х ніколи не відмовляться від зайвого блокнота або ручки, а Y, хоч і ростуть в профіциті електронних пристроїв, зазвичай  не отримують достатньо живого спілкування – а тому прагнуть поділитися зі світом кожним своїм переживанням» – стверджують засновники проекту «RuGenerations» Євгенія Шаміс та Євген Ніконов.

Згідно теорії, виділяються такі типи поколінь: GI (Переможці, народилися в період 1900-1923 років), Мовчазне покоління (1923-1943 роки), Бебі-бумери (народилися в 1943-1963 роках), Х (Невідоме покоління, народилися в 1964-1984 роках), Y (Мілленіали, Next; 1985-2003 роки), Z (з 2000 року).

Теорія поколінь має як своїх прихильників, так і противників. Останні називають її «найуспішнішим продуктом маркетологів, який не має нічого спільного з реальністю». Одна з основних претензій полягає в тому, що рамки поколінь часом ставлять абсолютно довільним чином. І те, що покоління майже нічим не відрізняються від звичних вікових груп.

Теорія поколінь: як врятувати бізнес від протистояння X та Y. Частина ІІI

 

Література:

1. Neil Howe, William Strauss, Generations: The History of America’s Future, 1584 to 2069
2. Mirror, Are you X, Y, Z, Boomer or Silent Generation – what does it mean for you?
3. Mccrindle, The ABC of XYZ
4. Bloomberg, Millennials
5. HBR, Поколений Z, Y, X не существует
6. Socialmarketing.org, Generations X,Y, Z and tho others
7. Knowledge,Making the Workplace Work for Gens X, Y and Z
8. Generations: The History of America’s Future, 1584 to 2069

Поділитися: