Теорія поколінь: як врятувати бізнес від розколу поколінь. Частина ІІ

Рекрутери радять враховувати сильні сторони кожного покоління у роботі з ними. Якщо є проект, який вимагає мультизадачності та знання технологій, і у вас є час постійно – доручіть завдання міленіалу. Вони прагнуть занурення в процес. Якщо проект потрібно зробити, і у вас немає часу стежити за його виконанням, – доручіть «Х». Вони хочуть свободи.

«Різниця в підході поколінь чітко помітна у галузі IT. Міленіали накреативлять і кинуть, тому що більше не цікаво, а «старші» доведуть до завершення», — каже HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна. Вона підкреслює, що прискіпливість дорослого покоління та творчість молодшого дають можливість реалізовувати цікаві проекти.

Shutterstock

Під тиском збільшення співробітників Y компаніям доведеться змінювати методи управління. Недавно з таким викликом зіштовхнулася британська компанія Tata Consulting Services (TCS).

В результаті стрімкого розширення із 240 тис співробітників більше 70% склали міленіали.

«Це створило величезний тиск на компанію, ми були змушені змінитися», – каже керівник відділу рекрутингу компанії Еджой Мухаредже. Тепер зворотній зв’язок працівники отримують швидше. Компанія запустила власну внутрішню соцмережу – Knome. Цей крок допоміг зробити співробітництво продуктивнішим, починаючи від створення програмного забезпечення до волонтерських проектів.

CEO консалтингової компанії з продажів Mark&Sales Валентин Яроменко дає чотири поради стосовно роботи із міленіалами:

1

Міленіали люблять свободу і не хочуть бути прив’язаними до будь-чого

Вони не хочуть працювати на одну компанію, жити в одному домі, їздити на одному автомобілі тощо. Це рабство. Вони хочуть вільного графіку, працювати не лише в офісі, подорожувати й жити там, де бажаєш сьогодні.

2

Міленіали не хочуть працювати, вони хочуть розважатися

Потрібно дати їм цікаві задачі, конкуренцію, азарт, можливість приймати рішення та виборювати маленькі й великі перемоги. Визнання – найпотужніший мотиватор для них.

3

Міленіали не визнають авторитетів, не підпорядковуються досвіду чи суб’єктивізму

Вони саботують все, чого не розуміють або не приймають. Тому ще на березі варто скласти соціальний контракт правил, які виконуватиме весь колектив. Керівник – це контролер за виконанням правил. В разі порушення він судить згідно з правилами, а не за особистими переконаннями. Це своєрідна демократія компанії, в якій міленіали не почуваються рабами.

4

Для міленіалів працювати за гроші – це депресія

Життя одне, і хочеться, щоб робота стала хобі. Для цього важливо розуміти, якою є ціль компанії. Чого вона хоче досягти, що хорошого робить для світу, чи змінює його? І круто, якщо можна зв’язати те, як робота людини безпосередньо впливає на досягнення цієї мети. Не хочеться прожити беззмістовне життя.

Теорія поколінь: на порозі gen Z. Частина IV

 

Література:

1. Коммерсант, Иду на Х
2. DW.com, “Отцы и дети” в офисе: как сгладить противоречия
3. The Economist, Winning the generation game

Поділитися: