Теорія поколінь: на порозі gen Z. Частина IV

K.Fund Media провів невеличке опитування підлітків 13-17 років, їх батьків, знайомих або близьких родичів, щоб зрозуміти, на що можна очікувати від покоління Z в Україні. В опитуванні взяли участь близько 30 осіб.

Українські підлітки зараз набагато більш свідомі і внутрішньо вільні, ніж два попередніх покоління. Вже у 13-15 років вони розрізняють, що їм цікаво і важливо, а що – ні. Це стосується навчання, занять, хобі тощо. Якщо предмет не цікавий, його не будуть «зубрити» заради оцінок.

«На перший погляд здається, що вони розпорошені, неуважні до деталей, але не все так просто. Зараз я розумію, що вони здатні аналізувати великі обсяги інформації і фокусуватися тільки на тому, що їм цікаво, моментально відкидаючи і не запам’ятовуючи непотрібну інформацію», – Вікторія Аксьонова, мама 13-річної Асі.

Під час опитування ми запропонували підліткам обрати кілька пунктів щодо того, як вони проводять дозвілля. У 22 випадках воним обрали перегляд відео на будь-якому гаджеті, в 13– прогулянку з друзями, а двоє учасників написали, що із задоволенням читають (незалежно від носія).

З внутрішньої свободи витікає наступна риса – цінність взаємоповаги.
«Зараз у них більш партнерські відносини, ніж «я начальник – ти дурень», як було в нашому дитинстві», – розповідає Юрій Панченко, тато 13-річної Олі. Це відбивається і на дружбі, але це  поняття розширюється завдяки інтернету. Можна дружити з ким завгодно з будь-якої країни, регулярно спілкуючись за допомогою Skype.

Українські вже зараз активно шукають способи підробітку, особливо влітку. Все частіше в соцмережах можна зустріти оголошення щодо пошуку роботи старшими школярами від їх імені або від імені їхніх батьків.

Поділитися: