Темна сторона бізнесу: 5 психологічних проблем, які мучать підприємців

463
theultralinx.com
З чим доводиться стикатися бізнесменам у роботі та як вони справляються з почуттями самотності і тривоги

Найчастіше підприємництво здається людям захоплюючим і престижним заняттям. Однак у нього є і темна сторона, про яку не прийнято говорити вголос.

Більшість бізнесменів на публіці виглядають цілком життєрадісними і впевненими в собі, але насправді переживають постійну внутрішню боротьбу

Власний бізнес – справа в будь-якому випадку перспективна, навіть якщо вдача посміхнеться вам не відразу. Але перш ніж взятися за нього, варто морально підготувати себе до психологічних проблем, які на вас чекають.

Ось п’ять найпоширеніших з них.

1

Гіпервідповідальність

Якщо щось піде не так, крайнім виявитеся саме ви. Як лідеру організації вам необхідно приймати остаточні рішення, і ви несете відповідальність за всі наслідки. Це підвищує рівень стресу, пошук рішень стає справжньою мукою. За даними дослідження Національного інституту професійної безпеки і здоров’я, через це ви ризикуєте потрапити в безперервний цикл стресів і пошуку рішень.

2

Фінансовий стрес і невизначеність

Типових стартапів не існує – деяким компаніям вдається вийти на ринок з мінімальним стартовим капіталом, натомість іншим потрібні мільйони перш, ніж вони зможуть розпочати справу. Якщо збираєтеся почати свою справу, то вам, можливо, потрібно буде залізти в свої заощадження, або нести особисту відповідальність за борги компанії.

Shutterstock

Також ви, швидше за все, будете змушені звільнитися з основної роботи і повністю присвятити себе новій справі. А вона навряд чи відразу стане приносити гроші.

Доведеться як мінімум кілька місяців сидіти без прибутку. Такий стан справ іноді обертається справжнім нічним кошмаром для бізнесмена-початківця.

3

Проблеми з довірою

Ніхто не будує бізнес поодинці, але навіть якщо оточити себе найкращими працівниками, довірити іншим людям опіку над власним дітищем дуже важко.

У бізнесі необхідно делегувати повноваження, довіряти цілі відділи іншим людям, і вміти покластися на партнерів та продавців. До того ж потрібно прислухатися до радників та інших підприємців, щоб мати можливість побачити свої проблеми збоку. І ці люди не завжди говорять те, що ви хочете почути.

4

Баланс між роботою та життям

Коли людина починає свій бізнес, все інше відходить для неї на другий план. Ваш ентузіазм і захопленість своєю ідеєю в перші місяці дозволять з задоволенням затримуватися на роботі і навіть проводити там вихідні. Але незабаром, незважаючи на те, що робочий графік визначаєте ви самі, бізнес захопить майже весь ваш час.

Shutterstock

Ви забудете, як виглядають ваші сім’я і друзі, станете спати кілька годин на добу, потім почнете пропускати обід і харчуватися бозна-чим. І на фоні підірваного здоров’я стане важче боротися з депресією та професійним вигоранням.

5

Самотність

Про те, що підприємництво передбачає неймовірну самотність, говорити не прийнято. Крім того, що бізнесмени проводять багато часу на роботі та не бачаться з сім’єю і друзями, вони часто відчувають себе ніби відірваними від інших людей. Щодня ви повинні вести себе як бос і професіонал без страху і докору. При цьому не можете дозволити собі дати слабину, навіть якщо компанія знаходиться на межі банкрутства. Незалежно від успіху компанії вам навряд чи вдасться завести друзів. Можливі професійні контакти, але не дружба.

Володимир Дегтярьов Співвласник і директор Newsfront PR Agency

У певний момент, коли всі відповідальності делеговані, виникають труднощі з довірою. «Чи зроблять вони так само добре, швидко і якісно, ​​як я?» Хочеться контролювати кожен крок. Але замість цього даєш завдання, пояснюєш і відпускаєш людину. Так вона швидше навчиться і в підсумку моя участь у вирішенні задач буде меншою.

Самотність – тягар керівника і власника бізнесу. Немає з ким у компанії обговорити якісь проблеми, звичайні людські почуття. Тому що немає людини такого ж рівня, як і ти. Свого часу, коли працював PR-менеджером, я влаштовував зустрічі з колегами з інших компаній, де ми могли обговорити все що накопичилось. На посаді директора брав участь в СЕО-клубах, організовував регулярні зустрічі директорів різних агентств. Важливо спілкуватися з людьми свого рівня.

Я періодично зустрічаюся з коучем. Аби впоратися з тривогою, займаюся з психологом. Адже зазвичай у більшості людей тривога – це невпевненість у собі. Тому спочатку потрібно працювати з собою, а потім вже зі співробітниками.


Анатолій Балюк Власник мережі спеціалізованих магазинів «Комп'ютерний Світ»

Гіпервідповідальність і почуття тривоги максимальні саме на етапі запуску бізнесу. Здається, що ти нічого не вмієш, нічого не знаєш. Щоб боротися з тривогою, я вирішив для себе концентруватися на вирішенні задач, які виникають просто зараз. Адже рішення неіснуючих ще проблем забирає багато сил й енергії.

З гіпервідповідальністю питання вирішується за допомогою делегування обов’язків. У нас з цього приводу була дискусія. Чи потрібно вчити персонал, вкладати в це час і гроші, якщо він в результаті піде в іншу компанію. Потрібно. Нехай краще він навчиться і попрацює якийсь час у нас, ніж залишиться, але так нічого і не навчиться.

Найскладніше в розвитку свого бізнесу – це знайти баланс сім’я – робота. Потрібно знаходити компроміси зі своєю другою половиною. Наприклад, коли ми тільки відкрили бізнес, на роботі була традиція святкувати дні народження та інші важливі дати. З ростом бізнесу зростала і кількість співробітників. Тож в один момент свята стали траплятися щодня. Це означало, що мене не було вдома по вечорах. Ми з дружиною знайшли рішення. Вибрали один день, коли ми святкуємо все за минулий тиждень.


 

За матеріалами Entrepreneur

Поділитися: