Telegram погодився видавати ip-адреси й телефони підозрюваних у тероризмі

257
K.Fund Media
Дуров запевнив, що саме листування користувачів, як і раніше, є недоторканним

Месенджер Telegram змінив політику конфіденційності. Тепер за рішенням суду месенджер надаватиме слідству відомості про ip-адресу і телефон осіб, підозрюваних у тероризмі, повідомляє «Настоящее время».

«До цього у нас не було справжньої політики конфіденційності, нам довелося створити її цього літа через GDPR», – прокоментував засновник Telegram Павло Дуров. Нагадаємо, GDPR набрав чинності 25 травня.

Жодної анонімності: в Росії користувачів Telegram вираховують за нікнеймом

Голова правозахисної групи «Агора», яка представляє інтереси Telegram у судах, Павло Чиков наголошує, що зміна політики конфіденційності Telegram не означає, що месенджер надаватиме ключі для дешифрування повідомлень.

«Йдеться не про листування, що важливо. Йдеться про надання відомостей про ip-адресу й телефон. Питання про листування як було, так і залишається недоторканним. Листування не надаватиметься жодній владі жодних країн», – додав він.

Розкриття даних про ip-адресу й телефон підозрюваного може «полегшити правоохоронним органам встановлення користувача, його персональних даних, ідентифікацію моменту реєстрації телефону, білінг тощо», вважає адвокат.
Сама політика конфіденційності викладена на сайті месенджера.

Нагадаємо, з 13 квітня Telegram в РФ блокується за рішенням суду.

Поділитися: