Таїланд прогнозує зростання сонячної генерації на блокчейні

198
commons.wikimedia.org
Влада вже готується повісити додаткові витрати на «зелений» тариф на приватні міні-СЕС

Таїланд готується запровадити додаткові збори для приватних виробників сонячної енергії, пише Nikkei.

Як пояснюють в уряді, в країні різко зростає кількість невеликих сонячних електростанцій, що використовують технологію блокчейн і для майнінгу, і для генерації енергії. Майнери ставлять сонячні панелі навіть на дахах своїх будинків.

Державний енергоринок – Електрогенеруюча компанія Таїланду – побоюється, що міні-СЕС і майнери почнуть торгувати електроенергією між собою просто за допомогою блокчейну, а не через загальний ринок. Саме тому комісія з регулювання енергетики Таїланду розглядає можливість запровадження додаткового збору для приватної генерації, коментує член комісії Віраполь Джірапрабіткул.

Дата-центри Google працюють винятково на «зеленій» енергії

Віраполь вважає, що блокчейн-генерація чинить «руйнівний вплив» на державну енергогенерацію, а тому є загрозою для «безпеки національної енергосистеми». Розмір майбутнього збору покриватиме витрати на утримання енергомережі, проте точну ставку комісія не називає.

Приватні компанії сприймають ситуацію по-іншому: на їхню думку, держкомпанія просто побоюється масової конкуренції з боку невеликих СЕС.

Одна з перших електростанцій на блокчейні належить BCPG, дочірній компанії державного нафтопереробного підприємства Bangchak. Її сонячні панелі виробляють близько 635 кВт для торгового центру в Бангкоку.

«Наш пілотний проект – це перша сонячна енергетична система з технологією blockchain в АСЕАН», – пишається гендиректор компанії-девелопера Sansiri Утай Утеянгсук. За його словами, в найближчі роки планується до 20 подібних проектів.

Softbank реалізує в Аравійській пустелі найбільший у світі «сонячний» мегапроект.

Поділитися: