Таїланд працює над створенням першого національного стартапа-«єдинорога»

152
asia.nikkei.com
Більше за інших у появі нових технологічних компаній зацікавлені тайські телеком-гіганти

Трійка найбільших мобільних операторів Таїланду (AIS, True і Dtac) працює над створенням першого національного «єдинорога» – стартапа з ринковою капіталізацією не менше $1 млрд.

Dtac намір створити компанію, яка зможе конкурувати з китайською технологічної корпорацією Alibaba.

Для цього тайський оператор розробив систему підтримки місцевих стартапів, найкращі з яких зможуть пройти навчальну програму від Google.

А телеком-оператор True планує до 2021 року створити інфраструктуру для бізнес-інкубатора. У 2017-му компанія спільно з Alibaba і японським торговим домом Itochu запустили телешоу, головна мета якого – пошук інноваційних ідей.

Майбутні лідери: найперспективніші стартапи 2018 року

True впевнений, що здатний допомогти місцевим стартапам вийти на закордонні ринки.

Водночас лідер тайського телеком-ринку AIS щомісяця організовує ярмарки проектів, щоб знайти перспективні стартапи.

Така активність тайських операторів пояснюється перенасиченістю місцевого телеком-ринку – рівень проникнення мобільних телефонів у країні становить 130%. А за рахунок підтримки стартапів вони можуть вивести на ринок інноваційні продукти і послуги.

За даними сінгапурського порталу Tech in Asia, минулоріч обсяг венчурного ринку в Південно-Східній Азії становив $7,8 млрд, однак на тайські стартапи припало тільки 2% від цієї суми.

Більшість нових технологічних компаній з Таїланду займаються лише локалізацією зарубіжних сервісів і не прагнуть масштабувати свій бізнес за межі країни.

Як ми писали раніше, один з трьох «єдинорогів» тепер народжується в Китаї.

Alibaba вкладе ще $2 млрд у розвиток торгового майданчика Lazada.

 

Джерело: Nikkei
Поділитися: