Талант – ніщо: «Залізна хватка» Лінди Каплан Талер та Робін Коваль

244
Сlios.com
Лінда Каплан Талер та Робін Коваль пояснюють, чому старанність важливіша за талант, та з чого складається успіх

Лінда Каплан Талер та Робін Коваль – приклад втілення американської мрії. Подруги та бізнес-партнери розпочинали як молодші копірайтери, а сьогодні вони є власницями рекламного агентства Kaplan Taller Group, що співпрацює з Procter & Gamble, L’Oréal, Pfizer та Wendy’s.

Залізна хватка – це вміння працювати у поті чола, а не просто говорити гучні та гарні слова

У 2015 році вони написали книгу «Залізна хватка: Як розвинути в собі якості, необхідні для досягнення успіху», де на мигах пояснили, чому талант не конче потрібний для досягнення мети. Цього року вона вийшла російською мовою.

Залізна хватка, на думку авторів, – це здатність до щоденної кропіткої праці, а не вміння говорити гучні та гарні слова. І саме цієї вдачі сьогодні катастрофічно не вистачає. Талер и Коваль наводять купу прикладів того, що наявність у людей таланту зазвичай переоцінюють.

За даними публіцистки Кей Хамовіц, більшість талановитих дітей з високим рівнем IQ закінчують своє життя не найкращим чином, бо піддаються спокусам наркоманії та алкоголізму

А видатні люди, на кшталт держсекретаря США Коліна Павелла, розповідають, що ніяк не проявляли себе за шкільною партою та жили у звичних сім’ях. Втім, вони багато працювали для здійснення своєї мрії.

Ще одна проблема сучасного суспільства – часто невиправдано висока самооцінка. Автори радять усвідомити:  «Ви не унікальні». Тренд надмірної похвали, який став своєрідним культом у США ще з 1960-х років, найкращим чином ілюструє фраза з мультфільму «Суперсімейка»: «Навколо винаходять все нові способи підносити до небес посередність». У книзі неодноразово доводиться теза про те, що можна бути талановитим та впевненим у собі, але успіху досягне той, хто просто прикладе більше зусиль до справи. Той, хто розвиватиме у себе залізну хватку.

Невелика за обсягом книга, всього 170 сторінок, написана простою мовою та являє собою по суті добірку історій успішних людей, яким попри відсутність таланту вдалось досягнути успіху. Кожен із розділів, наче шкільний підручник, закінчується порадами, як розвинути залізну хватку. Саме розвинути, адже Талер і Коваль вважають, що з рішучістю та наполегливістю не народжуються, їх набувають протягом життя.

Втім, уже на середині книги з’являється відчуття дежавю. Успішні кейси та автобіографічні історії авторів підводять до одних і тих самих висновків.

Коли Майклу Джордану було 10 років, йому сказали, що він нічого не досягне у великому спорті, але він багато працював над собою та став зіркою баскетболу

Така ж історія сталася з автором 110 детективних романів, чиї книжки 19 разів потрапляли у список бестселерів New York Times, рекордсмена з кількості бестселерів одного автора – Джеймсом Паттерсоном. Він написав безліч книг, але став відомим лише після того, як усвідомив та виправив свої помилки. Наприклад, він став робити глави короткими, а їх закінчення – несподіваними. Та навіть попри однотипність висновків, історії цікаві, написані з гумором та дуже легко читаються.

З рішучістю та наполегливістю не народжуються, їх набувають протягом життя

Схожа ситуація і з порадами для тренування залізної хватки. Потрібно працювати довше за інших, не боятись невдач, планувати свій день та застеляти ліжко зранку, адже все це дисциплінує та допомагає виконати усі заплановані справи.

Здається, ніби ти чув ці поради вже сотні разів, але вдале зібрання настанов у одній книзі дає свій ефект – одразу хочеться систематизувати життя і почати складати чіткі плани щодня.

Загалом, книгу можна охарактеризувати приказкою «Працюватимеш – то й матимеш». Робота Талер і Каплан – це збірка надихаючих історій та порад, які стануть у пригоді молодим підприємцям.

Книга надана інтернет-магазином Yakaboo.
Поділитися: