Так ось ти який: портрет середньостатистичного українського IT-фахівця

639
dou.ua
Хлопець 21-29 років з вищою освітою, який працює в одній з аутсорсингових компаній Києва

Середньостатистичний український IT-фахівець – хлопець віком 21-29 років з вищою освітою, який працює в одній з аутсорсингових компаній Києва. Такого висновку дійшов новинний ресурс Dou.ua, опитавши 8,6 тис. IT-фахівців України.

Багатше нікуди: ТОП-15 найбагатших мільярдерів світу у сфері IT

Вік

Середній вік українського IT-фахівця становить від 21 до 30 років. До «дідусів» можна віднести системних адміністраторів і топ-менеджерів, а до молодих – верстальників і дизайнерів. Середній вік програмного розробника становить 21-29 років, а тестувальника – 23-29 років.

Гендерна приналежність

Частка чоловіків, як і раніше, переважає в IT-індустрії України – 77% порівняно з часткою жінок-фахівців у 23%. Однак кількість жінок-фахівців з кожним роком зростає, стверджують автори дослідження. Українські айтішниці найчастіше працюють тестувальницями (24%) і розробницями (25%).

Місцезнаходження

де мешкають IT-спеціалісти
dou.ua

67% українських IT-фахівців працюють у великих містах – Києві (40%), Харкові (15%) і Львові (12%). Більше половини (52%) працюють розробниками, інші – тестувальниками (14%) і менеджерами (6%).

Досвід

Багажем досвіду понад 10 років можуть похвалитися топ-менеджери і сисадміни (40%). Незначно поступаються їм розробники програмного забезпечення і тестувальники (30%) з досвідом в 3-5 років. Найбільш «зеленими» можна назвати верстальників і нетехнічних фахівців – їх досвід становить менше 1 року.

Працевлаштування

Середньостатистичний український IT-фахівець змінив як мінімум 3-4 IT-компанії (29%). Більшість респондентів (78%) вибрали цю сферу через інтерес до технологій і високих доходів (61%). Інших в IT-індустрії приваблюють високі перспективи кар’єрного росту (50%), гнучкий графік (39%) і можливість переїхати за кордон (28%).

При виборі роботи для IT-фахівців ключовими чинниками є зарплата і бонуси (78%), цікаві завдання (65%) і перспективи кар’єрного росту (57%).

чому обрали саме IT
dou.ua

Водночас більше половини українських IT-фахівців (51%) незадоволені своїм рівнем доходу. Лише 31% респондентів доходом задоволені.

Переважна частка IT-фахівців (63%) оформлені як ФОП, а 12% респондентів отримують зарплату в конверті. Лише 12% фахівців працевлаштовані офіційно.

Практично всі українські айтішники (80%) працюють в офісі, найчастіше в аутсорсинговій компанії (44%). Лише 8% виконують роботу з дому. Українських фахівців можна назвати трудоголіками – 55% працюють по 40-60 годин на тиждень.

Навички і самонавчання

Трохи більше половини українських айтішників (56%) можуть похвалитися дипломом про вищу освіту в програмуванні. 34% респондентів знають англійську на рівні Intermediate, ще 33% – навіть краще, Upper-intermediate.

чи приділяєте час самонавчанню
dou.ua

Практично всі українські фахівці (90%) приділяють час самоосвіті: читають професійну літературу (70%), регулярно відвідують профільні IT-заходи (60%), проходять онлайн-курси чи тренінги (57%).

Особисте життя

Трохи більше третини (37%) українських айтішників взяти шлюб (на відміну від 29% неодружених респондентів), а деякі навіть завести одну дитину (16%). Кожна друга сім’я українського айтішника (46%) живе в орендованому житлі, а 34% – уже мають власну нерухомість. Власне житло планують купити 56%.

Нагадаємо, що Кабмін має намір дерегулювати IT-сектор.

Наберіться досвіду: бізнес-та IT-лідери про підприємництво в Україні.

Поділитися: