Символ влади: навіщо носити краватку і як правильно обрати підхожу

236
Shutterstock
Історик моди Зоя Звіняцьківська пояснює, чому краватка – ознака статусу і як не помилитися у виборі

В епоху біткоінів, коворкінгів та віртуальних конференцій краватка як елемент офісного дрес-коду (та й власне весь цей дрес-код), здавалося б, перетворилася на безнадійний анахронізм. Але з того, що території офіційного одягу зменшилися, слідує зовсім інший висновок. У часи, коли краватку носять далеко не всі, стає особливо важливим вміння вибирати її правильно.

Краватковий лікнеп

Краватки, як і будь-який інший предмет одягу, бувають літні, зимові та універсальні. Сезонність краватки залежить від її кольору і частково – від матеріалу, з якого вона зроблена. Колись класичні краватки шили тільки з натурального шовку або вовни, але сьогодні існує безліч варіантів сучасних тканин, тому варто орієнтуватися, перш за все, на візуальне сприйняття.

Shutterstock

Світлі краватки з тонкої шовковистої тканини
(але не блискучої!) і бавовни – краватки для літа. Вовняні, глибоких кольорів – зимові.

Окрему категорію представляють універсальні краватки, найбільш офіційні і урочисті – з цупкого шовку, строгих класичних забарвлень. Їх можна носити цілий рік, влітку – на вечірні заходи, взимку – протягом дня, це краватки для керівників, що працюють в офіційній обстановці.

Існує безліч краваток з фантазійними, іронічними або просто оригінальними малюнками – від зображень оголених дівчат до фрагментів всесвітньо відомих картин.

Носити їх можуть дозволити собі люди, які виходять за межі ділової ієрархії: або вони не працюють в офісі з дрес-кодом, або ж вони там найголовніші і можуть самі встановлювати дрес-код. Та порушувати його. Для тих, хто, на жаль (чи на щастя), все ще підпорядковується робочій ієрархії, ми розповімо про основні типи краваток.

Краватка в косу смужку

Вічна класика, універсальна модель, річ на всі часи. Особливо якщо ця краватка у синій гамі. Краватки у смужку – невід’ємний елемент дрес-коду співробітників банку (включаючи топ-менеджерів) і держчиновників (включаючи президентів країн).

Якщо ви працюєте в одній з цих сфер, проте поки обіймаєте не надто високу посаду, краватка в смужку – ваш сигнал про готовність штурмувати кар’єрні вершини. А якщо ви вже нагорі – це ознака приналежності до корпорації і точної відповідності зайнятій позиції.

Shutterstock

Краватка у клітинку

Менш офіційний вибір, який свідчить про більшу внутрішню свободу її власника. В якомусь сенсі близька родичка краватки в горошок, що в нас так і не прижилася, прийнятна можливість освіжити строгий дрес-код. Картата краватка залишає, напевно, найбільший простір для маневру як у кольоровій гамі (клітина може бути майже монохромною або дуже контрастною), так і в настрої.

Вовняна «британська» картата краватка в сірій або у теплій охристій гамі, світла літня краватка з ледь помітним малюнком і яскрава, навіть зухвала краватка, здатна змінити «суть» всього костюма – клітинка здатна на все.

Shutterstock

В’язана краватка

Мабуть, найбільша вольність, яку можна собі дозволити в офіційному стилі одягу. В’язані краватки як зимові, так і літні (в останньому випадку вони зв’язані з шовкової нитки) в останні роки закріпили свої позиції в гардеробі ділових чоловіків.

В’язана краватка додає зовнішності якусь чарівну неформальність, якої так бракує офіційному дрес-коду. Більше того – ця краватка додає образу м’якості і підкреслює настільки модний сьогодні емоційний інтелект.

Shutterstock

Ходити у в’язаній краватці – майже те ж саме, що сфотографуватися з кошеням (і отримати всі належні за це бонуси). Зрозуміло, на офіційний прийом таку краватку одягнути не можна, але вдень вона може відмінно послужити вам, подаючи оточуючим сигнал про існування у вашій душі тонких і ніжних струн.

Поділитися: