Сила тіні: як Євген Ерік створює жалюзі із сонячних модулів

263
K.Fund Media
Український стартап планує залучити $2 млн

Розумні жалюзі Євгена Еріка стали одним із найпопулярніших енергостартапів у світі. До такого висновку прийшли аналітики американського видання CBInsights, які склали рейтинг найпривабливіших для інвестицій стартапів у зеленій енергетиці.

Cимбіоз ноу-хау

Ідея стартапу  прийшла Євгену ще 2015 року. Тоді він встановив сонячні батареї на даху свого будинку. Втім результатом був розчарований: енергії від сонячних батарей не вистачало на утримання системи кондиціонування та роботи домашніх приладів.

«Тоді я зрозумів, що найбільше сонячного світла заходить у будинок через вікна», – згадує Ерік

За його підрахунками через вікна заходило до 1,5 кВт·за годину енергії. Це і підштовхнуло стартапера створити жалюзі, що реагують на зміну кута падіння сонячних променів.

У 2016 році Євген Ерік створив компанію SolarGaps і почав втілювати свою ідею.
В усім звичну систему жалюзі українська команда вмонтувала сонячні модулі, що активно працюють навіть при розсіяному світлі.

Ними керує електроніка, яка допомагає визначити найкращий кут розташування для залучення найбільшоі кількості сонячного проміння.

«Наш стартап – це симбіоз усіх існуючих ноу-хау енергозберігаючих технологій», – гордо зазначає CEO SolarGaps.

За його словами, один квадратний метр його винаходу генерує енергію, що забезпечує роботу 30 лампочок або ж трьох ноутбуків. Керувати жалюзі можна за допомогою спеціальної програми для смартфона.

Приціл на світ

Задля реалізації проекту Ерік вклав $120 тис. ангельських інвестицій, які залучив за допомогою бізнес-інкубатора IoT Hub.

solargaps.com

Інвестори дуже зацікавились українським продуктом, та навіть хотіли інвестувати більші суми. Втім, Ерік був проти.

«Спершу ми хотіли зрозуміти, як будуть працювати наші перші прототипи», – пояснює підприємець.

Сьогодні smart жалюзі вже проходять випробування у Нігерії, Іспанії, Ізраїлі та США. Результати роботи вселяють оптимізм. Ще одним плюсом для SolarGaps стала всесвітня технологічна виставка CES, яка щорічно проходить у Лас-Вегасі. Винаходом українця зацікавились компанії із США, які хочуть зайнятись продажем винаходу за океаном.

У квітні 2017 року український стартап планує почати збір коштів на краудфандинговій платформі Kickstarter. У планах залучити щонайменше $100 тис.

«Ми сподіваємось, що вдасться зібрати $2 млн», – ділиться своїми планами стартапер

Вартість жалюзі розпочинається від $380 за один квадратний метр. Зараз у компанії є вже більше тисячі замовлень з України та двісті зі всього світу.

Поділитися: