Сила слова: як змусити топів вас вислухати

317
Shutterstock
Факти, аргументація та страх, котрі допомагають донести інформацію до керівника

Часом блискучі бізнес-ідеї роками не втілюються в життя просто тому, що так і не дійшли до «верхівок» компаній. Причини можуть бути різними, але найчастіше ідея «зависає» через різницю в мовах, якими говорять управлінці та їх підлеглі. Академічний директор і старший лектор програми ЕМВА Університету Шеффілда доктор Леслі Самозі під час тренінгу в European Business Association розповів про те, як почати говорити мовою топів і успішно доносити до них свою думку.

Цифри всьому голова

Головне для більшості керівників – це числа:  суми, терміни, вигода і можливі втрати. Цифри – це справжній тригер, який змушує боса по-справжньому звернути увагу на те, що ви говорите. А значить, без них не обійтися. Причому прорахувати вам потрібно не тільки вдалий сценарій, а як мінімум три варіанти: кращий, гірший та найбільш вірогідний. Звичайно ж, такий виклад вашої ідеї – це велика робота, однак воно того варте.

Леслі Самозі
Леслі Самозі. Banks.am

Також доктор Леслі Самозі рекомендує підготувати й кілька сторінок про те, як справи в компанії йтимуть в тому випадку, якщо топ нічого не зробить. Адже, чесно кажучи, бездіяльність – іноді теж вихід.

Для того, щоби досягти кращого ефекту, свою доповідь необхідно вибудувати відповідно принципу ФАС (FFF):

1. Факти (Facts):
2. Аргументація впевненості в ідеї (Faith);
3. Страх (Fear).

Топу необхідно спершу надати факти про вашу ідею, викласти бекграунд питання, та «полякати» втратою грошей або можливостей.

Але навіть за умови найефективнішого планування ніщо не може виключити емоційного фактору, що найчастіше проявляється, як «мені здається, що це не спрацює» або «мені не здається, що це хороша ідея». Аби «відключити» такі емоційні коливання, й існує пункт «Страх».

Почніть з малого

Заощадити дуже багато коштів компанії може мінімальна зміна, для впровадження якої часто навіть не потрібно наймати спеціальних людей.

Наприклад, одній з великих авіакомпаній вдалося заощадити десятки тисяч доларів, всього лише прибравши з салатів для пасажирів бізнес-класу одну оливку. Цю ідею запропонували стюардеси, які помітили, що в тарілках пасажирів часто залишаються ті оливки, які доводиться викидати.

Співробітникові може побачити проблему, яку не помічає керівник
Співробітникові може побачити проблему, яку не помічає керівник. Shutterstock

Співробітники компанії можуть бачити проблему неозброєним оком, але керівнику вдасться помітити це тільки після того, як він вислухає підлеглого.

«Топи не завжди насправді в курсі тієї інформації, до якої у них теоретично є доступ. Тому важливо доносити до них проблеми, які ви помічаєте на своєму рівні», – зазначає доктор Самозі.

Бізнес-планування в Україні

Як планувати щось в довгостроковій перспективі при нестабільній економіці – одне з найпоширеніших питань, яке ставлять в усьому світі, а не тільки в Україні.

Ваші вороги – ви самі

«Якщо ви дійсно створюєте бізнес-кейс, байдуже — хороший, або з менш позитивним сценарієм, – вам вже є з чим працювати. Я не вірю, що ця країна настільки нестабільна, як запевняють люди», – заявив доктор  Самозі.

Поділитися: