Сила прагнення: 5 нон‑фікшн бестселерів березня на Amazon

434
Shutterstock
Чому мільярдери хочуть колонізувати космос, як наважитися порушити статус-кво, чим був особливий для шукачів пригод 1909 рік та що таке ігровий інтелект

K.Fund Media представляє добірку найновіших нон-фікшн книг, що стали бестселерами на Amazon у березні, про те, як сміливість та допитливість надихають на звершення в будь-якій сфері.

«Космічні барони: Ілон Маск, Джефф Безос та спроба колонізувати космос», Крістіан Дейвенпорт

The Space Barons: Elon Musk, Jeff Bezos, and the Quest to Colonize the Cosmos

Останнє десятиліття ознаменувало початок нової космічної епохи, в якій мільярдери кидають виклик монополії урядів у цій ще мало звіданій сфері. Журналіст Washington Post Крістіан Дейвенпорт спілкувався з Ілоном Маском, Джеффом Безосом, Річардом Бренсоном та Полом Алленом про їхні позаземні амбіції, які вони намагаються втілити, послуговуючись інноваторським стилем Кремнієвої долини, обіцяючи різко знизити вартість польоту туди, куди не ступали навіть астронавти NASA.


«Що існує насправді? Квантова фізика і незавершені пошуки сенсу», Адам Бекер

What Is Real?: The Unfinished Quest for the Meaning of Quantum Physics

Зародження квантової механіки свого часу назвали одним із найвизначніших наукових досягнень людства. Але довкола цієї теми не вщухають суперечки. З 1927 року вчені уважно стежили за Копенгагенською інтерпретацією, сформульованою Нільсом Бором у співпраці з Вейнером Гейзенбергом для пояснення й передбачення явищ, незрозумілих з погляду класичної фізики. Чимало з них облишили спроби розібратися в її суті. Астрофізик Адам Бекер знайомить читачів зі спадщиною Бора, яку віддано захищали його студенти. Вони, як зауважує автор, надали перевагу практичним експериментам над філософськими аргументами (а-ля «об’єктивне пізнання неможливе») й наважилися порушити багаторічний статус-кво щодо напрацювань їхнього вчителя.


«Країна атома: екскурсія у супроводі гіда у дивний і неймовірно малий світ фізики елементарних частинок», Джон Баттерворс

Atom Land: A Guided Tour Through the Strange (and Impossibly Small) World of Particle Physics

Викладач фізики Університетського коледжу Лондона Джон Баттерворс, котрий брав участь у проведенні експериментів з великим адронним колайдером, запрошує читачів у алегоричну подорож до невидимого світу квантової фізики: від Країни атомів до менш знайомих островів лептонів, адронів та кварків і далекої Бозонії через море, яким він уявляє квантове поле, і далі – для найбільш сміливих і допитливих – до незвіданих та таємничих земель темної енергії, суперсиметрії та інших вимірів.


«Вперед – на край світу: 1909 рік, змагання за підкорення трьох полюсів та апогей епохи досліджень», Едвард Дж. Ларсон

To the Edges of the Earth: 1909, the Race for the Three Poles, and the Climax of the Age of Exploration

На початку 1909-го крайні точки світу – Північний та Південний полюси, а також розташований на вершині Гімалаїв так званий Третій полюс – були ще не підкорені. Історик, автор книги «Імперія криги», лауреат Пулітцерівської премії Едвард Дж. Ларсон розповідає про цей сповнений рекордів рік, впродовж якого американські мандрівники Робер Пірі та Меттью Генсон досягли найпівнічнішої точки світу, британський дослідник Ернест Шеклтон – найпівденнішої, а італійський принц Луїджи Амедео – найвищого з коли-небудь освоєних людиною піків. Що приблизно вони відчували, Ларсон випробував на власній шкурі, сам побувавши у всіх цих місцях.


«Виїздна гра: приголомшлива історія пошуку майбутніх зірок футболу», Себастьян Еббот

The Away Game: The Epic Search for Soccer’s Next Superstars

Досліджуючи найбільшу в історії футболу кампанію з пошуку юних талантів, колишній репортер Associated Press Себастьян Еббот вирушає вслід за групою здібних до спорту хлопчаків від занедбаних стадіонів у різних куточках Африки до новітньої академії у місті Доха (Катар), де вони тренуються і змагаються за можливість приєднатися до європейських топ-клубів. Автор вправно поєднує їхні особисті не позбавлені драми історії з аналізом даних на основі їхньої гри й робить висновок, що геній криється не стільки у легко вимірюваних показниках, як у менш осяжних аспектах, як от «ігровому інтелекті».


Читайте також Бути генієм: 5 спогадів з автобіографії Ніколи Тесли «Мої винаходи»

Поділитися: