Своїми руками: 5 корисних звичок з книги «Проект Щастя» Ґретхен Рубін

1904
psm7.com
Як маленькі зміни в житті поліпшують настрій

Відома американська письменниця Ґретхен Рубін ніколи не вважала себе нещасною. В неї чудове життя – чоловік, двоє дітей, улюблена робота. Але для повної гармонії завжди чогось не вистачало. Так в неї виникла ідея цілий рік присвятити пошукам справжнього щастя.

Натхненна прикладом Бенджаміна Франкліна, вона створила свою таблицю чеснот і впродовж 12 місяців працювала над їх вдосконаленням. Спираючись на власний досвід, вона написала книгу «Проект Щастя». Видання розійшлося накладом в мільйон примірників й понад два роки протрималося у списку бестселерів New York Times.

 


Торік книгу вперше переклали українською – вона вийшла друком у «Видавництві Старого Лева».

K.Fund Media обрав п’ять корисних звичок авторки, які допомогли змінити її життя.

1

Лягати спати раніше

Сьогодні середньостатистичний дорослий спить 6,9 години у будні та 7,9 – у вихідні. Це на 20% менше, ніж у 1900 році, пише Ґретхен Рубін. Така тенденція негативно впливає на людину: погіршує пам’ять, імунітет, швидкість обмінних процесів, сприяє набору зайвої ваги.

Ґретхен Рубін
Ґретхен Рубін. Popsugar

Авторка вирішила позбутися поганої звички засиджуватись за книжкою чи серіалом до пізньої ночі та запровадила для себе нове правило: вимикати світло.

Пише, коли в кімнаті темно, немає можливості відволікатися на інші справи – залишається тільки спати.

Так Ґретхен почала більше часу приділяти сну і вже за тиждень помітила реальні зміни: зранку почувалася бадьорішою і енергійнішою, а після обіду не падала з ніг від утоми.

2

Викидати зайві речі

Ґретхен завжди гнітив безлад в домі, тому в своєму проекті щастя вона прописала цілий план, як його позбутися. У першу чергу вона викинула всі речі, які захаращували дім і не приносили жодної користі.

Весь непотріб у своєму домі вона поділила на чотири групи:
1. Ностальгічний непотріб – речі, яких потрібно позбутись, але вони нагадують про минулі роки;
2. Непотріб заради непотребу – речі, які теоретично можуть знадобитися у господарстві, хоча потреби користуватися ними не виникало жодного разу;
3. Уцінений непотріб – речі, які купувалися не за потребою, а тому що на них була знижка;
4. Дармовий непотріб – речі, якими ніхто не користується (сувеніри, подарунки, акційні презенти).

Порядок у домі – порядок в житті
Порядок у домі – порядок в житті. Shutterstock

Крім цього, Ґретхен сформулювала для себе кілька повсякденних правил, які допомогли їй уникнути хаосу в квартирі:

Не відкладати «хвилинні справи» на потім (наприклад, завжди класти парасольку на місце) та щодня протягом 10 хвилин прибирати вдома. За її словами, це дуже заспокоює.

3

Знаходити час для друзів

Американський психолог Ед Дінер посилається на результати досліджень, які демонструють, що «з 24 сильних рис особистості найкраще визначають рівень задоволення життям ті, які стосуються міжособистісної взаємодії», пише авторка.

Тому вона вирішила один з місяців свого проекту щастя присвятити налагодженню стосунків з оточуючими.

З основних правил, які допомагали їй виконувати цей план, – пам’ятати про дні народження друзів й розсилати мейли з вітаннями, частіше цікавитися справами знайомих та підтримувати їх в часи нещастя, робити неочікувані подарунки, запрошувати близьких на каву та уникати пліток.

4

Працювати вдумливо

Ґретхен завжди мучила думка, що на всі її починання банально бракує часу. Тому вона переглянула свої уявлення про те, як має виглядати продуктивний робочий день. В обов’язкові щоденні завдання вона додала ще одне: звітувати перед собою, чим займалася.

«Я почала розбивати свій день на півторагодинні блоки, розділені різними справами, що не стосувалися прямо моєї письменницької діяльності: зробити зарядку, провести заплановану зустріч, зробити телефонний дзвінок, додати допис до свого блогу чи відповісти на листа», – розповідає авторка.

Планувати і дотримуватися плану не так і важко
Планувати і дотримуватися плану не так і важко. Shutterstock

Крім того, вона почала раніше прокидатися зранку, щоб присвятити час роботі. Запевняє, звичка раніше розпочинати день підвищує продуктивність.

5

Розумно витрачати гроші

Письменниця не погоджується з фразою «Щастя за гроші не купиш».

Вона впевнена, що використані правильно гроші можуть серйозно допомогти з розв’язанням проблем, якими люди переймаються найбільше, тобто тих, що стосуються фінансів, здоров’я, стабільної роботи та необхідності займатися важкими й нудними справами.

Для себе вона вивела золоту середину стосунків з грошима: купувати тільки необхідне, але часом дозволяти собі трохи марнотратства.

Поділитися: