Корисні зв’язки: 5 порад із книги «Ніколи не їжте наодинці»

933
Shutterstock
Найкращий нетворкер в світі Кейт Феррацці пояснює, як згуртувати навколо себе потрібних людей та досягти успіху в бізнесі

Кейта Феррацці називають головним нетворкером світу. Він народився в Пенсильванії у сім’ї сталевара та прибиральниці. Але завдяки вмінню заводити нові знайомства та правильно їх використовувати, закінчив Гарвардську школу бізнесу, працював директором з маркетингу в міжнародних компаніях Deloitte та Starwood Hotels  і заснував власну консалтингову агенцію Ferrazzi Greenlight.

Після відкриття свого бізнесу Кейт Феррацці написав книгу «Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств». Вона одразу ж стала бестселером за версією The New York Times. 2016 року робота Феррацці вийшла українською у видавництві КСД.


Книга – практична інструкція з побудови корисних взаємин. Автор на реальних прикладах доводить, що успіх кожної людини залежить від її оточення. «Для досягнення мети розум талант і походження мають невелике значення. Від них не буде жодної користі, якщо ви не засвоїте одну річ: самому досягти успіху неможливо», – запевняє Феррацці.

Його система побудови відносин стала настільки популярною, що бізнес-школа Стенфорда використала його ідеї як окремий «кейс» для навчання.

K.Fund Media обрав п’ять порад з книги, які допоможуть вам знайомитись з новими людьми й отримувати від цього користь.

1

Будуйте коло друзів завчасно

Існує міф, що з людьми потрібно спілкуватися лише тоді, коли вам щось від них потрібно. Насправді заводити нові знайомства потрібно ще до того, як вони вам знадобляться. Феррацці радить не чекати, коли втратите роботу чи вирішите відкрити власну справу, а оточувати себе потрібними людьми завчасно.

Кейт Феррацци
livejournal.com

Це не означає, що ви маєте відвідувати всі можливі заходи та збирати візитівки. Придивіться до свого оточення: де зараз ваші колишні однокласники, чим займаються однокурсники та з ким товаришують ваші друзі.

«Кожна людина, починаючи від членів вашої родини та закінчуючи листоношею, є порталом до нового світу зв’язків», – пише автор.

2

Гугліть людей перед знайомством

Знайомства не мають бути випадковими – їх потрібно планувати та ретельно до них готуватись, впевнений Феррацці. Перед зустріччю з новою людиною дізнайтесь про неї якомога більше: де відпочиває, чим захоплюється та які проблеми має. Сьогодні це зробити просто: переглянути соцмережі потенційного знайомого або забити його прізвище в Google. «Якщо ви достатньо обізнані у справах свого співрозмовника та під час бесіди з ним почуваєтеся, наче риба у воді, то обов’язково здобудете його прихильність», – запевняє автор.

3

Нагадуйте про себе

Знайомство з новою людиною – ще не запорука успіху. Ви маєте прикласти додаткових зусиль, щоб запам’ятатися їй. Одразу після зустрічі надішліть повідомлення зі словами вдячності за приємну розмову.
Далі додайте до друзів у соціальних мережах, вітайте зі святами, діліться посиланнями на цікаві статті.

«Вміння нагадати про себе є головним знаряддям для підтримки зв’язку з вашим оточенням», – зазначає Феррацці

Він радить записувати контакти нових знайомих в спеціальний список і через деякий час запрошувати їх на каву. Головне – постійно підтримувати стосунки, щоб не втратити їх.

4

Розповідайте про себе в соцмережах

Віртуальне життя сьогодні – не менш важливе, ніж реальне. Але бездієва присутність в соцмережах користі багато не принесе. «Станьте королем інформаційного наповнення», – закликає Феррацці. Розповідайте на своїх сторінках, хто ви, чим займаєтесь і що можете запропонувати. Така активність не тільки приверне увагу до вашої персони, а й може зробити вас популярним.

Нетворкинг за чашечкой кофе – отличная идея!
Shutterstock

Автор наводить приклад канадського астронавта Кріса Гадфілда, який став відомий саме через соцмережі. У 2013 році він здійснив політ на Міжнародну космічну станцію, але ніхто не приділяв цій події належної уваги, аж поки Гадфілд не почав писати про це в Twitter.

5

Будьте корисним

«Чим більше ви віддаватимете іншим, тим більше отримаєте натомість», – пише Феррацці. Він називає цей принцип «кар’єрною кармою». Якщо хочете завести багато друзів, то маєте щось робити для людей, які вас оточують, не шкодуючи часу, енергії та уваги. Коли чуєте про проблеми знайомих, не чекайте, поки вони попросять вас про допомогу – запропонуйте її самі. Відкритість та вміння бути корисним згуртує навколо вас людей та принесе справжню владу, впевнений автор.

Про те, чому нетворкінг в бізнес-школах – найкращий спосіб знайти корисних для вашої кар’єри і власної справи людей, розповіла директор зі зв’язків із спільнотою Бізнес-школи МІМ Дар’я Манжарова.

Поділитися: