Свій серед своїх: 6 навичок, які роблять лідера хорошим начальником

1501
pic3.bbzhi.com
Як домогтися успіху в бізнесі та підтримувати добрі стосунки з колективом

Чи можна бути лідером, орієнтованим на результат, і при цьому правильно мотивувати і зацікавлювати свою команду? Багато хто стверджує, що ні.

За двома зайцями поженешся – жодного не спіймаєш: ти або результативний керівник, або «свій» у колективі

Консультанти з розвитку лідерства та засновники американської консалтингової компанії Zenger/Folkman Джек Зенгер і Джозеф Фолкман провели дослідження, результати якого спростували усталену думку. Вони проаналізували 60 тис. топ-менеджерів і з’ясували, що кращі з них – ті, хто вдало поєднують лідерські якості та вміння правильно спілкуватися з колегами.

Що ж роблять такі керівники, щоб заслужити визнання співробітників?

1

Повідомляють підлеглим чітку стратегію і напрямок розвитку

Результатів досягають ті, хто знає, куди потрібно рухатися.

Джек Зенгер і Джозеф Фолкман. leadership4you.com

Коли люди не розуміють, що роблять, не орієнтуються або помиляються, то вони незадоволені своєю роботою. Якщо лідер розповідає підлеглим про подальші плани, то у нього буде більш зібрана і згуртована команда.

2

Надихають і мотивують

Досягти хороших результатів зможе лише той лідер, який вміє надихати співробітників краще виконувати свої обов’язки. Якщо начальник мотивує підлеглих, генерує довіру, відповідальність і ентузіазм, то він обов’язково досягне успіху в створенні позитивного настрою в колективі.

3

Ставлять глобальні цілі

Постановка глобальних цілей змушує інших працювати інтенсивніше і піднімає планку. Коли глобальні цілі узгоджуються з командою, то відбувається щось неймовірне: робота стає розвагою, всі залучені в спільну справу, відчувають себе значущими і впевнені, що займаються чимось важливим.

Shutterstock

4

Мають високі моральні якості і вселяють довіру

Якщо колектив не довіряє лідеру, то всі його цілі і пропозиції автоматично сприймаються як маніпуляція. А ось мотиви начальника, якому довіряють, не обговорюються. Ключовий компонент побудови позитивних стосунків з іншими – це довіра. Щоб заслужити довіру команди, керівники повинні підкріплювати свої слова реальними справами. Вони ніколи не попросять членів свого колективу робити те, що не спроможні зробити самі.

5

Розвивають інших

Дбати про розвиток підлеглих завжди вигідно, адже добре навчені люди продуктивніші в роботі.

Shutterstock

Більше того, більшість людей хочуть отримувати нові навички і розвивати свої здібності. Лідери, які прагнуть допомагати членам команди розвиватися, завжди сприймаються позитивно.

Допомога в розвитку інших надає подвійний ефект: підвищує продуктивність і створює творчу атмосферу в колективі. Також це притягує більше людей, які бажають працювати в такому середовищі.

6

Завжди відкриті до пропозицій

Якщо керівники не хочуть мати зворотний зв’язок, то люди не поспішають говорити про проблеми вголос, а вони накопичуються і залишаються невирішеними. Хороший начальник завжди відкритий до порад і готовий вислухати кожного, адже це може врятувати його від помилок. Лідери, які використовують зворотний зв’язок і вдосконалюються, і користуються великою повагою колективу.


Ганна Безай СЕО агентства «Assis-HR»

У спілкуванні з співробітниками керівник повинен використовувати коучинговий підхід і своїм прикладом показувати, як робити. Потрібно правильно ставити підлеглим завдання, в якийсь момент проконтролювати хід їх виконання, якщо в цьому є потреба, а після оцінити результат.

Якщо робота виконана добре, обов’язково похвалити співробітника, якщо ні – розібратися, чому так сталося і разом обміркувати, як чинити далі. Конфліктні ситуації з підлеглими потрібно вирішувати справедливо – не звинувачувати їх у всіх неприємностях, а спробувати зрозуміти, що пішло не так і як це вирішити.

Цілком реально поєднувати лідерські якості і бути «своїм» в колективі. Не бути диктатором, якого всі бояться, а бути керівником, якого поважають, але не сідають на голову. Ми на роботу приходимо працювати, а не дружити. З підлеглими повинні бути хороші відносини, але дружити з ними зовсім не обов’язково.


За матеріалами HBR
Поділитися: