Супутник Gaia розвісив «гірлянду» на 3D-карті галактики

142
www.esa.int
Уже майже три роки він сканує зоряне небо, збираючи дані про мільярд зірок

Супутник Gaia Європейського космічного агентства невпинно сканує небесну сферу, збираючи дані для найбільшої і найточнішої 3D-карти нашої галактики.

Барвиста гірлянда з фото – стрім окремих ділянок неба.

Для цього Gaia робить чотири повних обороти по зоряному небу на добу. Позиції зірок, яких на карті буде понад мільярд, відстежуються з двох точок – з двох телескопів, розташованих під кутом 106,5º до небесної сфери. Таким чином, Gaia повільно обертається, фіксуючи будь-які зміни в русі об’єктів. Кожні 63 дні вісь обертання супутника змінює орієнтацію щодо Сонця, щоб сканувати різні ділянки неба.

Почитати: як космос навчив астронавтів жити на Землі

Супутник Gaia був запущений 19 грудня 2013 року і почав рутинні операції в липні 2014 року. Перший каталог з більш ніж мільярда зірок, заснований на перших 14 місяцях сканування, був опублікований у вересні 2016 року. Ілюстрація до новини створена з рухів Gaia між 1 жовтня 2014 року та 31 травня 2016 року.

Другий випуск даних заплановано на квітень 2018 року.

На фото представлена ​​траєкторія руху самого супутника в небі.

Кожну секунду Gaia фіксує дві точки, які їй передають два телескопа. Позиції будуються в небесних координатах, які можна уявити як довготу і широту небесної сфери.

Кольори щільної «сітки» позначають напрямок сканування. Сама «сітка» – це ділянки, які вже сканувалися кілька разів у різних напрямках. Чим більш насиченою є щільність малюнка, тим більше даних про конкретну точку вже отримав супутник. Поступово Gaia закриє всі прогалини.

Ще гарні фото: подвійний «портрет» Марса і Фобоса

NASA винайшло колесо. Для Марса

 

Джерело: Європейське космічне агентство
Поділитися: