Супержінкою може бути кожна: 8 стратегій із книги «Я знаю, як їй все вдається»

1036
iloveimg
Як отримати більше ніж 24 години на добу

Лора Вандеркам – відома американська блогерка та авторка низки бестселерів, серед яких «Я знаю, як їй все вдається: тайм-менеджмент успішних жінок» (I Know How She Does It: How Successful Women Make the Most of Their Time) про те, як вдало поєднати кар’єру і родину. Український переклад цієї книжки нещодавно вийшов у видавництві «#книголав».

Головна її ідея полягає в тому, щоб відмовитися від «пастки 24 годин» сім днів на тиждень. Натомість брати до уваги усі 168 годин. Тайм-менеджмент, на думку авторки, – як шахи: майстер завжди мислить на кілька кроків уперед. У 2013 році вона почала збирати хронометражі жінок, які «мали все й одразу», зокрема хоча б одну дитину віком до 18 років і заробіток у понад $100 тис. на рік.


На запитання «як справи?» вони найчастіше відповідають «справ багато». Ось кілька порад, як оптимізувати свій графік, щоб поміж усіх цих клопотів залишався ще й час на себе.

1

За найскладніші завдання краще братися рано вранці

Як продемонструвало дослідження компанії Jonson&Jonson, ми відчуваємо пік енергії о 8:00, коли з’являємося в офісі з горнятком чогось гаряченького в руках. Це і є наш зірковий час, переконана Вандеркам. Саме на ранок вона радить планувати інтенсивну роботу, що потребує неабияких зусиль, тому що після 15:00 у більшості людей енергія починає йти на спад, тож вони починають працювати майже вдвічі повільніше.

2

Можна також влаштувати собі «випробування 16‑ї години»

Перегляньте свій список завдань і уявіть, що якийсь злочинець, маніакально гигочучи, інформує вас про намір викрасти ваші пристрої для роботи рівно о 17:00 і повернути завтра вранці.

Лора Вандеркам. Picsofcelebrities.com

Як виявляється, за жорсткої необхідності піти о певній годині пріоритети даються взнаки.

3

Прагніть гнучкості замість суворої регламентації

Завдяки цьому робота та особисте життя співіснуватимуть гармонійно. Розбивайте обсяг робочих годин на проміжки.

Не обов’язково щодня працювати до 19:00

Можна піти з офісу, наприклад, о 17:00, щоб повечеряти з родиною, а потім попрацювати з дому з 19:30 до 21:30.

4

Практикуйте віддалену роботу, особливо якщо мешкаєте далеко від офісу

За такий формат вступаються більшість експертів з питань ефективності праці. Щоправда, п’ятниця в домашніх капцях, на думку Вандеркам, – не найкраща ідея, позаяк боси можуть сприйняти це як вашу спробу додати собі ще один вихідний день. Авторка радить робити дистанційною середу – один із пікових днів тижня. Обравши його, ви продемонструєте, що переймаєтеся власною продуктивністю.

Працювати іноді віддалено – чудова ідея! Shutterstock

До того ж середа ділить тиждень навпіл, і якщо дорога на роботу і назад є виснажливою, вам не доведеться страждати більш ніж два дні поспіль.

5

Використовуйте кінець тижня для планування

Згідно з опитуванням компанії Accountemps, проведеним у 2013 році, 39% HR-спеціалістів, розповідаючи про роботу своїх офісів, назвали найпродуктивнішим днем тижня вівторок. Це пов’язано передовсім із тим, що багатьом людям властиво призначати зустрічі на перший день робочого тижня. Інша причина – ми часто завершуємо у понеділок те, за що взялися наприкінці минулого тижня, тому що через втому трішки знизили темпи у четвер і п’ятницю.

6

Хай ваші чада знають, чим ви займаєтеся впродовж дня

Дозвольте доньці чи/та сину побачити вас в ділі. Підтримайте ініціативу «Візьміть дітей на роботу» (таку просвітницьку акцію влаштовують у США, Канаді та Австралії кожного четвертого четверга квітня). Можете розповісти про свої успіхи і труднощі, з якими зіштовхуєтеся. Це сприятиме порозумінню і дасть вам змогу побути в обох іпостасях – мами і професіоналки – водночас.

7

Робіть життя простішим

Діліться здобутками, проблемами і своїми повноваженнями з тими, хто поруч. Встигати разом легше, ніж самотужки. Слід усвідомити, що ми самі обираємо, чим заповнювати власні будні, і розібратися, що у нашому житті базується на цінностях, які ми сповідуємо, а що є просто механічно повторюваними діями.

Встигати разом легше, ніж наодинці. Shutterstock

8

Не відмовляйте собі й близьким у маленьких радощах

Попри шалений ритм, ми не настільки забігані, щоб не мати можливості кілька хвилин пообійматися з дитиною, яка лащиться до нас, претендуючи на увагу. Ми не настільки заклопотані, щоб не поцілувати свого партнера, перш ніж той піде на роботу. І хай це навіть буде ризиком, що спричинить «час із чоловіком». Зрештою, хто не ризикує, тому нема чого згадати.

Поділитися: