Суперсила щастя: 5 рецептів з «Маленької книги люке» Міка Вікінга

854
Shutterstock
У щастя немає прописки
Люке

Слово люке (Lykke) перекладається з данської як щастя. Данці роками залишаються лідерами у всесвітній гонці за найвищий рівень щастя населення. У них навіть є спеціальне слово «хюґе», яким позначають відчуття комфорту і безпеки.

Але стати по-справжньому щасливим можна не лише в Данії – це легко в будь-якій країні. Саме цю думку автор книги про данське хюґе, засновник Дослідницького інституту щастя в Копенгагені Мік Вікінг намагається донести до читача в новій роботі – «Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу». Українською книгу 2018 року випустило видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля».


Мік Вікінг пропонує п’ять лайфхаків, які допоможуть вам стати трішки ближчими до справжнього Lykke, в якій би країні ви не мешкали.

1

Зробіть своє оточення спільнотою

Чи з багатьма сусідами ви дружите? Чи ви навіть не знаєте, хто живе з вами на одній сходовій клітці? Мік Вікінг упевнений, що стати щасливим легко, перетворивши своє оточення на дружнє співтовариство. Для цього потрібно створювати середовище для спілкування з сусідами.

Shutterstock

Що допоможе зблизитися:
– полиця для спільного користування книгами в під’їзді;
– громадський город у дворі;
– місце для зберігання спільних інструментів (дриль, розвідний ключ, викрутки тощо).

У такий нехитрий спосіб ви створите місця і приводи для взаємодії з оточуючими: поговорити про прочитане, разом садити рослини і збирати врожай, ділитися інструментами, якими ви все одно користуєтеся зрідка.

2

Перетворіть суперництво на співпрацю

«А ось у Марії Іванівни син у море ходить, вже квартиру купив, а ти цілими днями в свій ноутбук дивишся». Знайома історія?

Багато хто з нас проводить життя в гонитві за тим, «що є у ближнього» і що мати «правильно»: сім’я, діти, відпустка двічі на рік, інші матеріальні або нематеріальні блага.

Ця установка з нами від самого дитинства: конкуруй і перемагай. Пам’ятаєте гру, де стільців завжди залишалося на один менше, ніж гравців? Ми продовжуємо грати в неї й у дорослому житті.

А якщо продовжити прибирати стільці, але не видаляти учасників гри? Тоді наприкінці гри десятьом доведеться якимось чином сісти на один стілець разом. Вловили логіку?

3

Купуйте спогади, а не речі

Якщо вам необхідно купити щось значне, спробуйте приурочити придбання до якоїсь важливої ​​події. Так цінність речі стане більшою, ніж вказано на ціннику, адже вона нестиме спогади про подію.

Наприклад, покупку нового столу або шафи можна приурочити до завершення успішного кейса або вступу на нову посаду.

Shutterstock

Дослідження показали, що краще вкладатися у враження, а не в речі, оскільки в довгостроковій перспективі спогади саме про такі покупках викликають радість.

А ще Мік Вікінг радить відкрити в банку своєрідний «рахунок щастя», на якому можна накопичувати гроші на мрію. Так відчуття того, що ви робите щось важливе, повертатиметься кожного разу під час поповнення цієї суми. Мрієте про навколосвітню подорож? Чудово! Нове авто? Будь ласка!

4

Подбайте про ментальне здоров’я

Значення ментального здоров’я досі недооцінюють. Людина зі зламаною ногою піде до лікарні набагато охочіше, ніж та, в якої важка депресія. Це пов’язано з упередженнями щодо психічного здоров’я і лікування ментальних проблем. Але наслідки такого ігнорування можуть бути катастрофічними.

Південна Корея посідає 27-ме місце за рівнем вживання антидепресантів серед 28 країн, Данія – сьоме

Але це не тому, що данці – депресивніший народ, вони просто отримують якісніше лікування.

Не бійтеся говорити про ментальні проблеми! Наступного разу, запитавши у людини «як справи?», виявіть справжній інтерес до її відповіді.

5

Відчуйте кайф альтруїста

Альтруїзм – це безкорислива турбота про благополуччя інших, а ще одна з причин того, чому одні країни щасливіші за інші. Згідно зі світовим звітом про щастя за 2012 рік, найщасливішими суспільствами виявилися ті, в яких розвинений альтруїзм.

Shutterstock

Люди влаштовані так, що ощаслививши іншого, ми теж стаємо щасливими. Допомога іншій людині спричиняє таку саму реакцію, як і деякі наркотики, – ейфорію. Але при цьому є абсолютно легальною!


Стати щасливим – головне призначення і мрія будь-якої людини. Про те, як цього досягти, написано сотні книг. Їхні автори дають різні поради і пропонують безліч підходів, але всі згодні в одному: щастя – це особистий вибір.

Поділитися: