Суперкомп’ютер IBM Watson виписував небезпечне лікування раку

687
uk.wikipedia.org
Замість того щоб проаналізувати випадок «свіжим поглядом», він призначав шаблонне лікування

Суперкомп’ютер Watson від американської технологічної корпорації IBM виписував неправильне й небезпечне лікування раку, повідомляє The Verge.

У 2012 році лікарі медичного центру Memorial Sloan Kettering Cancer Center почали співпрацю з IBM з метою навчити суперкомп’ютер Watson діагностувати і лікувати пацієнтів, хворих на рак.

Цифрова медицина за версією Bayer: як штучний інтелект і технології зцілюють людей

Однак Watson досить часто призначав неправильне лікування. Наприклад, виписав пацієнту з сильною кровотечею ліки, який тільки посилює кровотечу, сказано у звітності IBM за минулий рік. Для довідки: рекомендації були лише гіпотетичними, тому жоден пацієнт не постраждав.

«Гіпотетичні випадки дають змогу лікувати і навчати Watson з урахуванням різних показників стану пацієнта, які можуть бути відсутніми у піддослідних пацієнтів, але мають значення для рекомендацій з лікування», – наголосив прес-секретар IBM Едвард Барбані.

Початково Watson для онкології був покликаний обробляти величезну кількість даних «свіжим поглядом». Однак замість власної думки на основі аналізу, він призначав лікування виходячи з шаблонних рекомендацій кількох лікарів, чиї дані були взяті за основу.

Тепер суперкомп’ютеру належить переучуватися.

Як ми вже писали, в Новій Зеландії розробили перший кольоровий 3D-рентген.

Японські фармакологи відправляться в космос розробляти препарати.

Поділитися: