5 ознак, що ви не створені для підприємництва

531
Shutterstock
Відсоток тих, хто хоче стати підприємцем, завжди вищий за відсоток тих, хто насправді може це зробити

Багато людей хочуть започаткувати власну справу. Але не всі мають якості, необхідні для цього. Ви міркуєте про власний бізнес? Ось ознаки тих, хто не створений для ведення життя підприємця.

1

Ви надаєте перевагу слідуванню наказам

Світ складається з тих, хто підкоряється і лідерів. Хто ви?
Якщо ви радше почуваєтеся комфортно, коли вам віддаватимуть накази до кінця вашого життя, то, можливо, підприємництво не для вас. Якщо відчуваєте сильне бажання приймати рішення та роздавати накази, це може стати проблиском підприємництва.

2

Важка праця вам не до вподоби

Підприємництво – це важка праця. Підприємництво – це нерішучість, непевність, нестабільність та щось на межі безумства, це не для вас.  В цьому немає нічого особливо приємного. Хоч це й видається іронічним, у важкій праці є своє задоволення. Люди створені для важкої праці, і вона приносить винагороду.

Спор
Shutterstock

Є таке кліше: «Працюй головою, не гаруй». Але ось вам жорстка реальність: потрібно працювати і головою, і гарувати. Підприємництво – це не лантух розумних трюків. Це розумні трюки, поєднані з серйозною важкою працею.

Якщо ви взагалі не полюбляєте працювати важко – і отримувати від цього задоволення – то підприємницьке життя не для вас.

3

Ви добре ладнаєте з усіма в своєму житті

Швиденько поміркуйте про всі свої стосунки з іншими людьми. Маєте міжособистісні проблеми? Розриви стосунків? Сварки? Суперечки?

Ні, немає? Гаразд, ви, напевно, не підприємець.

Як виявилося, підприємці – це не ті, хто широко посміхається, плескає вас по спині, радо має з вами справу, як може здатися.

Підприємці прагнуть дістатися зовнішньої межі соціальної поведінки та культурних норм

Отож, якщо на вас інколи приклеювали ярлик «придурка» чи «ґіка», або нудика чи грубіяна, не нервуйте з цього приводу. Натомість, робіть те, що замислили – започаткуйте власний бізнес. Або й два.

4

Світ навколо себе ви бачите абсолютно нормальним

Відсунувши на коротку мить дихотомію песимізму й оптимізму, яким ви бачите світ навколо себе? Все гаразд, чи є дещо, що ви хотіли б покращити? Підприємці бачать речі, що вимагають поліпшення. Вони бачать керунки, що вимагають змін. Вони бачать світ, що досі не є досконалим.

Падает башня
Shutterstock

Ілон Маск був тим, хто хотів виправити світ. Він не був задоволеним методами ведення онлайнових платежів. Тому й запустив PayPal. Він не був задоволеним кризою космічних досліджень.

Тому й створив SpaceX. Він бачив проблему в залежності від традиційних джерел енергії. Тому тепер привітайте SolarCity, Tesla Energy, Hyperloop та Tesla Motors.

Погляньте на цей світ. Що ви бачите? Жодних змін не потрібно? Якщо це саме так,  то ви, ймовірно, не відчуваєте нагальної потреби започатковувати бізнес.

5

Ви відчуваєте себе «центром». І вам це до вподоби

Підприємництво є контркультурним, оскільки сучасне суспільство прагне перешкоджати прийняттю ризику. Ми об’єднуємо захист і прогрес. Культурне «ми» схвально посміхається закритому середовищу, безпечним рішенням, надійним інвестиціям, активам і філіжанкам, які не розливають на нас гарячу каву.

Все це цілком нормально. Але в моменти чесності, розуміємо, що певний ризик для життя є необхідним і навіть добрим. «Центральна» одержимість безпекою та певністю, як правило, позбавляє життя природного та здорового ризику.


Игорь Хижняк
Ігор Хижняк Генеральний директор мережі побутової техніки та електроніки COMFY

Я маю підприємницький досвід. У початкових класах я вирощував та продава рибок на зооринку. Це був цілком успішний проект. Зараз у мене є невеликі підприємницькі хоббі, але це на рівні задоволення та невеликого заробітку. Не всім бути бізнесменами. Люди приходять із різною місією, талантами, призначенням. У когось дар художника, лікаря, вчителя, кухаря, кравця. Хтось отримує реалізацію, присвячуючи своє життя народженню та вихованню дітей. Хтось винаходить нові технології та міняє світ. А хтось вміє керувати та вести за собою людей.

Я належу до покоління перших професійних менеджерів. Коли закінчував виш, тільки сформувався попит на професію менеджера, як таку. І я відчував, що це моє, оскільки завжди був старостою в класі, лідером у школі, в виші. І моя кар’єра почалася в іноземній компанії, тоді це були найкращі школи менеджерів. А потім з’явився попит з боку локальних компаній. Звісно, на позиці керівника я не можу собі дозволити емоційних або надто ризикованих рішень, так як би собі міг дозволити, маючи власний бізнес.


Николай Скавронский
Микола Скавронський Комерційний директор компанії «Сінево Україна»

Я дуже не люблю ризикувати та неймовірно жорстко сам себе критикую за свої помилки, а наслідки своїх помилок в своєму бізнесі – помітніші, вагоміші та болісніші. Ще підпричина — я надто некомфортно почуваюся, коли заборгував, а в бізнесі без боргів ніяк не можна. Я про роботу думаю завжди! Але так буває, тільки коли цікаво та коли власник правильно вибудував взаємостосунки із менеджментом. Найбільше щастя менеджера – знайти власника, котрий буде йому безроздільно довіряти та бонусувати від фінрезультату – це по суті буде керування своїм бізнесом, але глобальні ризики – не твої.


Якими навичками потрібно володіти для успіху в бізнесі та що є важливим для екосистеми стартапів читайте у нашому матеріалі «Бізнес – річ ризикована: 3 думки про те, як навчитися підприємництву»

За матеріалами Entreprene
Поділитися: