Суд з ЄС: Google Shopping стане окремим бізнесом

157
fd.nl
Щоб задовольнити вимоги Єврокомісії, інтернет-монополіст Google перетворить торговий сервіс на нову компанію

Єврокомісар із захисту конкуренції Маргрет Вестагер зрештою перемогла Google. Американська корпорація готова створити нову компанію замість свого сервісу Google Shopping, щоб із завтрашнього дня, 28 вересня, не платити щодня мільйонні штрафи за антимонопольним позовом Європейської комісії на додачу до вже сплачених в червні €2,4 млрд.

Крім того, за даними джерела Bloomberg, Google внесе зміни до панелі, що містить 10 рекламних слотів у верхній частині сторінки результатів пошуку, яка показує кілька фотографій продуктів із посиланнями на веб-сайти роздрібних торговців.

Інші мережеві торгові майданчики, конкуренти Google (наприклад, Kelkoo.com або Shopzilla Inc.), отримають можливість пропонувати рекламні місця в панелі.

5 ексцентричних практик менеджменту в Google

Новостворена Google Shopping також братиме участь в аукціонах на ці слоти, причому її ставки запускатимуться окремо, аби гарантувати, що вони містять повні експлуатаційні витрати, без субсидій з боку материнської компанії.

Нагадаємо, раніше Маргрет Вестагер заявила, що політика Google щодо конкурентів «позбавляє європейських споживачів справжнього вибору послуг і повних переваг інновацій. Google зловживав своїм домінуванням на ринку в якості пошукової системи, просуваючи власний сервіс порівняння покупок у своїх результатах пошуку і знижуючи рейтинг конкурентів».

Аль Верні, представник Google в Брюсселі, відмовився від офіційних коментарів.

Відомо, що за новою бізнес-моделлю торговий майданчик Google Shopping працюватиме виключно в Європі.

Історія питання

 

Джерело: Businessinsider
Поділитися: