Суд Євросоюзу вирішить, що таке Uber – таксі чи програма

124
image4.owler.com
Від цього безпосередньо залежить жорсткість умов роботи найбільшого стартапа планети

У середу, 20 грудня, Європейський суд у Люксембурзі вирішить долю компанії Uber на континенті. Якщо суд винесе вердикт, що це передусім транспортна компанія, а не просто додаток для телефонів, то місцеві влади в усіх країнах ЄС прогнозовано зажадають дотримання правил роботи для перевізника. Тобто отримання ліцензій на перевезення для всіх підрозділів компанії, дотримання трудового законодавства, страховки та інших поліпшень умов роботи для водіїв.

Досі Uber будував свій бізнес на головній тезі: онлайн-сервіс каршерінгу – це не більше ніж посередництво між водіями та потенційними пасажирами.

Законодавство ЄС захищає онлайн-послуги від необґрунтованих обмежень. Уряди всіх країн-членів зобов’язані повідомляти Європейську комісію про будь-які заходи регулювання – щоб не допустити надмірної або дискримінаційної регуляції.

Водночас транспортні послуги регулюються тільки на національному та місцевому рівнях, і влада не зобов’язана запитувати дозволу ЄС.

Uber заздалегідь заспокоює громадськість, що не боїться рішення суду.
«У більшості країн ЄС ми вже діємо відповідно до законодавства про транспорт. Наш генеральний директор переконаний, що регулювання послуг Uber є цілком закономірним. Ми хочемо співпрацювати з містами, щоб будь-який пасажир був упевнений в надійності і безпеці поїздки», – коментує прес-служба компанії.

Репутаційний провал року: Uber в п’ятірці «переможців»

Ще в травні радник Європейського суду рекомендував розглядати Uber саме як перевізника – і суди зазвичай прислухаються до таких рекомендацій.

Судова справа розпочалася зі скарги асоціації таксі Барселони на недобросовісну конкуренцію з боку UberPOP – неліцензійної служби Uber, яка пропонує автолюбителям можливість підробити таксистом. Після скарги робота UberPOP у більшості міст Європи була припинена.

Зараз Uber в Європі пропонує в основному ліцензовані служби UberX і UberBLACK.

Новий генеральний директор компанії Дара Хосровшахі йде на максимальні поступки місцевим владам, щоб поліпшити репутацію Uber. Так, компанія призупинила бізнес у Фінляндії і Норвегії, щоб узгодити його з місцевими правилами перевезень.

З усіх країн ЄС неліцензовані водії продовжують роботу лише в Польщі, Чехії, Словаччині та Румунії. Проте в Польщі і Чехії Uber вже почав переводити своїх водіїв на роботу відповідно до місцевого законодавства про транспорт.

Можливо, на Україну чекає такий самий шлях. Тарифи на таксі вже зросли.

З Нового року Uber забезпечить своїх водіїв у Європі страховими пакетами.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: