Суд Ізраїлю заборонив у країні одну з послуг Uber

113
tabletmag.com
Сервіс пошуку попутників стартував на місцевому ринку близько місяця тому

У понеділок, 27 листопада, окружний суд Тель-Авіва наклав заборону на одну з послуг сервісу замовлення таксі Uber. Заборона набуває чинності в середу – через місяць після того, як компанія запустила сервіс пошуку попутників.

Автори судового позову – конкуруючий таксі-сервіс Gett і місцева профспілка таксистів. Причина позову аналогічна лондонській – американську компанію звинуватили у відсутності страховок і ліцензій на пасажирські перевезення у частини водіїв.

Представники Uber вже прокоментували, що компанія скасовує можливість підвозити попутників (так званий кар-шерінг), проте ліцензовані машини продовжать обслуговування пасажирів.

На початку листопада компанія запустила в Ізраїлі сервіс uberDAY, в рамках якого звичайні автолюбителі можуть підвозити попутників до і після роботи. Для Ізраїлю, де півкраїни їздить працювати в інші міста, це дуже актуальна послуга. За версією Uber, в такому випадку водії отримують від пасажирів не плату за проїзд, а «відшкодування» за паливо і технічне обслуговування автомобіля.

Сервіс UberDAY діяв тільки в межах Тель-Авіва. На решті території країни доступне стандартне замовлення таксі.

У січні на компанію чекає ще один суд. Міністерство транспорту Ізраїлю звинувачує Uber в порушенні закону, за яким виключно ліцензовані перевізники можуть стягувати плату за транспортні послуги. Цей випадок має бути розглянуто в суді в січні.

Нагадаємо, департамент транспорту Лондона також звинувачував Uber у неліцензованих перевезеннях.

 

Джерело: Ft.com
Поділитися: