Строго по суті: Snap провів щорічні збори акціонерів за три хвилини

176
www.reuters.com
Генеральний директор Еван Шпігель провів збори онлайн

Американська компанія Snap, яка створила надпопулярний серед підлітків месенджер Snapchat, провела щорічні збори акціонерів у четвер, 2 серпня. Засідання тривало не годинни, як це зазвичай буває в багатомільйонних корпораціях, а лише 2 хвилини 46 секунд, повідомляє Business Insider.

У тіні партнерів: 5 непублічних співзасновників технологічних корпорацій

Рекордний регламент зустрічі – абсолютна заслуга генерального директора Snap Евана Шпігеля. Замість того щоб з’явитися особисто, він вирішив поспілкуватися з акціонерами онлайн. Однак навіть спілкуванням збори не можна назвати!

Слово дали лише першому помічникові головного юрисконсульта Атулу Порвалу (Atul Porwal), а сам Шпігель вирішив не забивати собі голову підготовкою презентації для керівництва та відповідями на запитання акціонерів.

Snapchat
www.theverge.com

Глава Snap може дозволити собі подібну поведінку, адже фактично контролює 94% компанії. Акціонерна структура Snap дає право голосу лише власникам акцій класу В (1 акція – 1 голос) і С (1 акція – 10 голосів). Власники акцій класу А не мають права голосу.

Практично всі акції класу C куплені Шпігелем і співзасновником компанії Робертом Мерфі. Разом вони контролюють компанію і тому мають повну свободу дій на щорічних зборах акціонерів.

На порядку денному – вже не вперше, до речі, – було лише два питання: переобрання ради директорів та затвердження компанії Ernst & Young аудитором компанії. У акціонерів не було запитань до Шпігеля, повідомив Порвал. Утім, навряд чи вони встигли б їх поставити під час веб-каста, що тривав менше трьох хвилин.

Відзначимо, що акції Snap уже давно торгуються нижче від їх заявленої на IPO ціни, а сама компанія зазнає збитків і відчайдушно бореться за ринок з Instagram.

Водночас у лютому Еван Шпігель як глава компанії отримав бонус за підсумками 2017 року розмірі $638 млн. Утім, більша його частина припала на акції.

Нагадаємо, що Snapchat припинив рекламувати ICO.

Акції творця Snapchat відновилися після обвалу.

Поділитися: