Страх виступів: 10 порад, як впоратися з сором’язливістю і стати керівником

343
Shutterstock
Своїм досвідом ділиться розробник штучного інтелекту Microsoft Софія Веластегі

Сором’язливість – не помічник на кар’єрному шляху. Це на власному досвіді довела менеджер Софія Веластегі, встигнувши попрацювати у IT-гігантів Apple і Google.

У грудні вона обійняла посаду генерального менеджера підрозділу з розроблення продуктів на базі штучного інтелекту в корпорації Microsoft. Усе це їй вдалося досягти, подолавши страх перед публічними виступами.

Лаври і овації: 10 порад, як підготуватися до публічного виступу

На початку кар’єрного шляху Веластегі працювала в американській компанії Applied Materials, що займається виробництвом програмного забезпечення. Начальник запропонував їй презентувати звіт про роботу команди. Серед слухачів мав бути присутнім віце-президент компанії, що нажахало екс-співробітницю.

«Публічні виступи були для мене справжньою фобією», – згадує Софія.

Софія Веластегі. businessinsider.com

Однак менеджер не відступила і презентувала звіт, усвідомивши просту істину: «Без практики досконалості не досягнеш». Цей принцип вплинув на її подальший кар’єрний шлях.

Менеджер вступила в Toastmasters – некомерційну організацію, що допомагає розвивати навички публічного виступу. На практичних заняттях Софія почала вільніше спілкуватися з незнайомими людьми і зрештою істотно розширила свою мережу бізнес-контактів, звідки і отримала пропозиції про роботу в Apple і Google.

«Щоб стати кращим, необхідно багато практикуватися і йти на ризик», – упевнена Веластегі

Генеральний менеджер Microsoft дотримується правил, які допомогли позбутися зайвої сором’язливості й досягти успіху на кар’єрному шляху. Ось вони:

1

Заздалегідь вибирати майбутніх співрозмовників, щоб подолати страх спілкування з незнайомими людьми. Наприклад, переглянути список учасників і спікерів заходу. Софія зазвичай вибирає п’ять осіб.

2

Наперед обмірковувати тему для початку розмови. Наприклад, знайти інформацію у профілях в LinkedIn або на інших ресурсах.

3

Пропонувати спілкування заздалегідь. Надіслати повідомлення в тому самому LinkedIn.

4

Запам’ятатися співрозмовнику, щоб у нього виникло бажання зустрітися знову.

5

Підтримувати спілкування з контактами мережі. Достатньо 4-5 разів на місяць або раз на тиждень.

Shutterstock

6

Розглядати мережу як ще один робочий проект. «Мережа бізнес-контактів не менш важлива, ніж мої робочі проекти», – наголошує Веластегі.

7

Розширювати мережу контактів усередині й за межами робочої компанії.

8

Створювати рівні умови для учасників мережі.

9

Відвідувати щонайменше два заходи на місяць для пошуку нових контактів.

10

Урізноманітнити свою мережу людьми з різними фахами і кругозором.

Джерело: Business Insider

 

Читайте також: Бачу ціль: 5 кроків до кар’єри в міжнародних організаціях

 

Поділитися: