Стати відповідальним: чим може нашкодити відступ від своїх зобов’язань

511
Shutterstock
Чому листи без відповіді та скасовані зустрічі можуть негативно позначитися на побудові кар'єри

Ви домовляєтеся про зустріч, але потім скасовуєте її. Або обіцяєте відповісти на лист до п’ятниці, але не відповідаєте. Знайома картина? Багато хто не виконує якихось своїх обіцянок. Чому так стається? Ми просто не любимо розчаровувати людей. Тому і говоримо їм те, що, на нашу думку, вони хочуть почути.

«Багато років тому я теж так робила. Простіше ж сказати «так», ніж відмовити. Але з наближенням зустрічі я відчувала себе перевантаженою і хотіла все скасувати. І скасовувала», – зізнається авторка книги Build an A-Team («Побудуй суперкоманду » –  K.Fund Media) Уїтні Джонсон у своїй колонці, опублікованій у НВR.

Shutterstock

Вона увійшла в рейтинг найвпливовіших мислителів з питань менеджменту за версією THinkers50.

«Пізніше я прочитала книгу Стівена Кові «Швидкість довіри», де мова йде про те, як це — бути надійним, – продовжує Джонсон. – Я завжди думала, що такою і була, але коли ви призначаєте зустрічі, а потім їх скасовуєте, то не заслуговуєте на довіру».

Виконання зобов'язань є ознакою зрілості

Співробітники, що не завершують свої завдання або зривають терміни, спізнюються, пропускають або скасовують зустрічі, справляють поганий вплив на інших членів команди і є тягарем для роботодавців.

Ці звички заважають нам підійматися кар’єрними сходами. Важко вимагати від своїх підлеглих відповідальності, коли ви самі не вважаєте себе відповідальними. Важко довіряти іншим, коли ми знаємо, що ми не можемо покластися на себе. Яким чином ми стимулюємо бути відповідальними тих, ким ми керуємо, коли їм очевидно, що відповідальність не є незмінним принципом для нас? Не можна бути ефективним лідером, якщо ми не можемо управляти собою.

Shutterstock

«В минулому році я припинила відкладати виконання своїх обіцянок і стала їх розглядати як зобов’язання. І виявила, що при виконанні обіцянки я себе відчуваю менш напружено. А ще я дізналася, скільки ці справи можуть займати часу, і стало простіше планувати», – зазначає Джонсон.

Для нас самих ефективніше та корисніше сказати «ні», ніж «так», яке має на увазі «ні»

Не знаєте як сказати «ні», щоб не образити співрозмовника? K.Fund Media скоро про це напише. А поки пам’ятайте, що не варто на будь-що погоджуватися, якщо не збираєтеся виконувати обіцяне. Попросіть дати час, щоб подумати, якщо ви не впевнені.

Поділитися: