Стартап із США заробляє на колівінгу – «комуналках» класу люкс

134
tctechcrunch2011.files.wordpress.com
Унікальні апартаменти Ollie вже з'явилися в Нью-Йорку і Піттсбурзі

Комуналки 1920-1960-х повернулися не лише на пострадянські простори. Погарнішавши й отримавши стильну назву «колівінг» (спільне проживання), гуртожитки в одній квартирі широко поширилися і великими містами США, включаючи Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Сан-Франциско, Бостон, Джерсі-сіті та містечка Кремнієвої долини.

Космічні ціни на оренду спонукають американців у великих містах селитися разом у житло економ-класу. Останніми роками зростає і бізнес компаній, які пропонують орендарям міські апартаменти для спільного проживання або, простіше кажучи, комунальні квартири.

Однак серед них вирізняється Ollie – стартап із Нью-Йорка, заснований у 2012 році братами Крістофером і Ендрю Бледсо, зазначає TechCrunch. Нещодавно компанія залучила $15 млн інвестицій, щоб розширити бізнес з Нью-Йорка і Піттсбурга на Лос-Анджелес, Бостон і Джерсі-Сіті.

Колівінги від колишніх банкірів – це крихітні комунальні квартири, більше схожі на розкішні номери готелів, ніж на звичні приміщення для здавання в оренду.

Орендарі Ollie отримують мікроквартири з дизайнерськими меблями класу люкс, безкоштовним високошвидкісним Wi-Fi, кабельним телебаченням, а також білизною і банними приладдям, які щотижня замінюють покоївки.

UNIT.City: як Київський мотозавод перетворюється на інноваційний парк

Крім того, компанія організовує для своїх клієнтів різноманітні заходи, такі як заняття йогою або в тренажерному залі.

Житло в luxury-комуналці площею менше 30 кв. м коштує від $2500-2900 на місяць. При цьому, за оцінками самих засновників, якщо враховувати розцінки конкурентів, то Ollie щомісяця заощаджує своїм орендарям $1,5 тис.

«Це більш екологічний і дешевий варіант проживання», – наголошує Крістофер Бледсо.

Як ми писали раніше, співзасновник Microsoft Білл Гейтс побудує в пустелі «розумне» місто.

А технологічна корпорація Google побудує майже 10 тис. будинків у Кремнієвій долині.

 

Джерело: TechCrunch
Поділитися: