Стартап Ілона Маска Neuralink вже зібрав $27 млн

250
bwbx.io
Ілон Маск хоче підключити мозок людини до комп'ютера, а інвестори готові втілити фантастичну ідею в реальність

Стартап Маска Neuralink вже отримав $26,96 млн. Етап збору коштів ще відкрито, тому обсяг залученого фінансування може сягнути $100 млн, йдеться у звіті Комісій з цінних паперів. У той же час, сам Маск заявляє у Twitter, що Neuralink не збирає грошей.

Технично етап фінансування триває, тому, впевнений репортер Wall Street Journal Рольф Вінклер, проект не матиме проблем з підняттям планки до $ 100 млн, якщо автори вирішать, що це їм потрібно.

“Neuralink не шукає інвесторів”, – підкреслює гік-ікона. Різкий тон його відповідей журналісту можна пояснити тим, що саме WSJ оприлюднила новину про те, що Маск таємно створює компанію.

З огляду на авторитет Маска, в нього навряд чи виникнуть проблеми із завершенням фінансового етапу, якщо він цього забажає. Але, можливо, Маск задоволений цими $27 млн, і його коментарі вказують на те, що наразі він не збирається збільшувати суму. У звіті значиться, що у Neuralink всього дванадцять інвесторів, у тому числі шість неакредитованих.

Уперше Маск згадав про Neuralink в березні, обговорюючи потребу у інтерфейсі “від мозку до машини”, який дозволить людському розуму не відставати від швидкого вдосконалення штучного інтелекту. Адже всі обчислювальні потужності не дуже корисні, доки ми можемо з’єднатися з ними лише за допомогою традиційних моніторів та клавіатури.

Neuralink означає потенційну перемогу над таким захворюванням, як епілепсія. Більше того, колись люди зможуть спілкуватися безпосередньо від мозку до мозку замість того, щоб стискати ідеї в слова, передавати їх через усну чи письмову мову, а потім змушувати одержувача переводити слова на думки у власній голові. Це серія кроків із втратами, які не дозволяють людям яскраво ділитися своїм розумовим баченням.

Інтерфейс може вимагати хірургічних імплантатів, якщо не буде розроблено менш інвазивне з’єднання з мозком. Інші компанії, такі як Facebook, також працюють над менш амбіційними формами взаємозв’язку між комп’ютером та мозком, які дозволять людям набирати текст силою думки або «клікати мозком» без ручного введення.

Маск є генеральним директором у компанії Neuralink, а також Tesla та SpaceX. Один з найвідоміших його стартапів – проект копання тунелів The Boring Company.

 

Джерело: Techcrunch
Поділитися: