Стартап Blueye Robotics розробив глибоководні дрони з управлінням за допомогою смартфона

334
Дрон опускається на глибину до 150 метрів

Стартап Blueye Robotics розробив глибоководні дрони Pioneer для вивчення океану на глибині до 150 метрів, які управляються за допомогою смартфона або планшета, повідомив Business Insider.

Заснувала стартап разробниця дрона 27-річна Крістін Шпітен (Christine Spiten) з Норвегії. До слова, її винахід привів її у свіжий рейтинг 30 талановитих підприємців до 30 років за версією Forbes.

Японський стартап розробив глибоководний дрон

Дрон оснащений додатковим двигуном, тому вміє рухатися убік.
Кілька прототипів Pioneer вже використовували для дослідження морських глибин навколо Австралії, Норвегії та США, наприклад, для картографування і очищення океану. Pioneer також досліджував Великий бар’єрний риф і крижані водорості під кригою на Шпіцбергені.

«Для нас океан – джерело їжі, енергії та клімат-регулятор. Дрони допоможуть зрозуміти, як його захистити», – зазначила Шпітен.

дрон від Blueye Robotics
www.blueyerobotics.com

У планах компанії також використовувати дрони для вивчення коралових рифів. Прототип Pioneer вже допомагає шукати регіони їх проживання.

Сьогодні Blueye Robotics, заснований в 2015 році, має штат з 20 людей. Компанія вже отримала понад 600 замовлень на дрони, які планують запустити в експлуатацію вже в жовтні цього року.

Цільова аудиторія – судноплавна сфера. Кораблі використовують дрони для перевірки їхнього корпусу, що дає змогу скоротити витрати і вберегти морське середовище, додала Шпітен.

Як ми вже писали, вчені MIT створили рибку-робота SoFi для дослідження морської фауни.

У Руанді дрон доставляє кров до лікарень віддалених регіонів.

Поділитися: