Сталеві ядра: 5 книг про високотехнологічні компанії

184
siliconbeat.com
Як будувати бізнес з друзями та чому інколи варто порушувати правила

Сьогодні, 12 вересня, Apple представить свої флагманські ґаджети – нове покоління iPhone. У травні 2017 року, за даними Bloomberg, капіталізація компанії з Купертіно досягла рекордних $800 млрд. Видання зазначає, що це трапилось завдяки ідеальній маркетинговій стратегії Apple.

K.Fund Media радить п’ять книг про високотехнологічні компанії, в яких розповідається, як досягнути світової популярності та створити революцію у своїй сфері.

«Дика гонка. Як Uber підкорював світ», Адам Лашинський

Yakaboo Publushing, 2017

Адам Лашинський – відомий американський журналіст та редактор видання Fortune. У 2017 році він написав історію однієї з найсуперечливіших компаній сучасності – Uber. Щоб дізнатись про те, як мобільний додаток для виклику таксі підкорив світ, Лашинський провів численні інтерв’ю з засновником та екс-головою компанії Тревісом Каланіком. «Якщо ви чули багато пліток про норов Каланіка – вірте їм, це правда», – пише автор. Та навіть попри важкий характер, екс-CEO Uber розповів про шлях свого стартапу, що перетворився на компанію з капіталізацією у $62 млрд. «Каланік – це прекрасний приклад, що у бізнесі може просто пощастити. Інколи варто бути у правильному місці в правильний час», – розповідає Лашинський.


«Сходження Facebook: 10 головних викликів, що постали перед компанією», Майк Хефлінгер

Amaсom, 2017

Історія створення соціальної мережі Facebook – легенда XXI століття. Так вважає автор книги Майк Хефлінгер. Та його книга – це погляд на створення мережі зсередини. Протягом 7 років Майк був керівником відділу глобального маркетингу у Facebook і знає про становлення компанії все. У своїй книзі він розповів, як компанія пережила наслідки одного з найуспішніших у світі IPO, і як у перші роки свого існування вела постійний бій з ще одним інтернет-гігнатом – Google. «Були часи, коли вся наша команда думала, що ми програли бій величезній корпорації», – пише автор. Також багато уваги Хефлінгер приділив опису CEO мережі – Марку Цукербергу. «Він не просто хлопець у розтягнутій футболці, якому пощастило. Його успіх невипадковий. Цукерберг – найвитриваліша людина з усіх, кого я знаю», – пише автор.


«Sony. Зроблено в Японії», Акіо Моріто

«Альпіна Паблішер», 2017

Акіо Моріто – бізнес-легенда Японії. У всьому світі його ім’я – синонім слова «технологія». 1946 року він заснував компанію Sony. «Зроблено в Японії» – це не просто мемуари CEO компанії, а детальний аналіз бізнес-процесів XX століття. Видання The Economist внесло Моріто у список найкращих менеджерів минулого століття. У своїй книзі автор розповідає, як долати невдачі та іти проти правил. Наприклад, тут є історія про створення музичного плеєру Walkman. Інвестори вважали, що це марний ґаджет. Але, у підсумку Walkman став бестселером. Історія Sony набула значної популярності – лише в США її перевидали вісім разів. А засновник Apple Стів Джобс неодноразово говорив, що ця книга надихає його на створення інновацій.


«Інкубатор Twitter. Справжня історія грошей, влади, дружби і зради», Нік Білтон

«Азбука», 2015

Еван Вільямс, Біз Стоун, Джек Дорсі і Ноа Гласс – четверо студентів, що прокинулись багатими та знаменитими. У 2006 році вони заснували соціальну мережу Twitter, якою сьогодні користуються понад 200 млн. людей у всьому світі. Автор книги Нік Білтон не лише розповідає історію розвитку мережі, а і фокусується на темі співпраці бізнес-партнерів. «Моя книга – це історія про те, як гроші можуть руйнувати дружбу», – пише Білтон. Використовуючи приклад засновників Twitter, автор дає поради для усіх, хто хоче почати бізнес разом з друзями. Нік описує характер кожного з співзасновників та проводить паралелі з їхніми бізнес-рішеннями. Бізнес – це психологія, впевнений Білтон.


«Inside Intel: історія корпорації, що здійснила технологічну революцію XX століття», Тім Джексон

«Альпіна Паблішер», 2013

Журналіст Financial Times Тім Джексон на початку двотисячних написав книгу про те, як компанія створила технологічну революцію, а її винаходи «оселились» майже у кожному домі. В основу роботи Джексона лягла історія про Ендрю Гроува – співзасновника та керівника компанії. Автор розповідає, що технологічна революція неможлива без «тоталітарного лідера, яким і був Гроув». Крім того, автор пише про те, як еміграція євреїв вплинула на формування Кремнієвої долини та на становлення Intel.

Поділитися: