США звинуватили КНДР у найбільшій кібератаці в історії

144
teiss.co.uk
Білий дім вважає, що північнокорейські хакери стають дедалі небезпечнішими

Американська влада публічно звинуватила Північну Корею у створенні вірусу WannaCry.

У травні цього року безпрецедентна за своїми масштабами кібератака вразила понад 300 тис. комп’ютерів у 150 країнах, порушивши роботу багатьох установ і компаній. Однією з головних жертв WannaCry став логістичний гігант FedEx.

«Північна Корея несе безпосередню відповідальність за атаку. КНДР вже більше десяти років провадить неконтрольовану політику, при цьому її шкідливі дії стають дедалі небезпечнішими», – заявив радник президента США із нацбезпеки Том Боссерт у своїй колонці у Wall Street Journal у понеділок, 18 грудня. За словами політика, WannaCry була «необдумано необачною» атакою.

Пройдіть тест: чи підготовлені ви до кібератаки?

За інформацією Reuters, американська влада пов’язує з КНДР хакерське угруповання Lazarus Group: саме його в Білому домі вважають відповідальним за створення вірусу WannaCry, а також за злом даних кінокомпанії Sony Pictures в 2014 році. Підозри чиновників США поділяють їхні британські колеги, а також низка компаній, що займаються кібербезпекою, наприклад, Symantec.

Однак північнокорейський режим неодноразово заперечував свою причетність до WannaCry, називаючи звинувачення в кібератаках наклепницькою кампанією, що має на меті зганьбити країну.

Нагадаємо, що в жовтні кіберзлочинці атакували Київський метрополітен і Одеський аеропорт.

Раніше ми писали, що Північна Корея в 2017 році стала одним з найпопулярніших новинних запитів у Google.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: