Влада США запровадила санкції проти громадянина Північної Кореї, якого звинувачують в запуску глобального вірусу WannaCry в 2017 році й кібератаці на Sony Corp в 2014-му.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіційні джерела.
У санкційному вердикті той самий хакер звинувачується у зломі центрального банку Бангладеш у 2016 році.
Парк Чин Хьок разом з іншими членами хакерської групи Lazarus Group здійснив спробу злому кількох компаній у США, в тому числі підрядника Міноборони Lockheed Martin Corp в 2016 та 2017 роках.
Мінфінансів США запровадив санкції проти Парка і китайської виставкової компанії Chosun Expo, в якій він працював.
Тест: чи підготовлені ви до кібератаки?
Офіційне представництво КНДР при ООН поки що не коментує ситуацію.
У 2014 році анонімні північнокорейські хакери зламали Sony, знищили важливі дані й викинули в мережу внутрішні документи.
Це сталося одразу після офіційної ноти Пхеньяна в ООН. КНДР вимагала скасувати прокат фільму «Інтерв’ю» (виробництво Sony Pictures), в якому американці замовляють вбивство персонажа, дуже схожого на Кім Чен Ина.
За версією звинувачення, Парк за допомогою ботів у Facebook, Twitter та інших соціальних мережах кидав посилання з вірусом в акаунти членів знімальної групи «Інтерв’ю». Жертви атак заражалися шкідливим ПЗ із Північної Кореї.
У листопаді 2014 року атаці піддалися співробітники мережі кінотеатрів AMC Theatres, у результаті мережа була змушена відкласти або зовсім скасувати показ «Інтерв’ю» по всій країні.
Минулого року вірус-шифрувальник WannaCry атакував тисячі компаній у всьому світі. У Великобританії, наприклад, пацієнти не змогли потрапити до сотень лікарів.
Помічник генпрокурора департаменту національної безпеки США Джон Демерс у четвер, 6 вересня, підтвердив, що Міністерство юстиції країни вперше офіційно висунуло звинувачення хакеру, «спонсорованому» урядом Північної Кореї.
«Департамент звинуватив, заарештував і ув’язнив хакерів, які працюють на уряди Китаю, Росії та Ірану. Сьогодні ми додали до нашого списку північнокорейський режим. Ця четвірка – наші головні противники в кіберпросторі», – наголосив він.
Слідство щодо Парка і його спільників триває.
Цікаво, що в обвинувальній скарзі немає імен офіційних корейських чиновників. Подана вона 8 червня, за кілька днів до зустрічі Дональда Трампа і Кім Чен Ина в Сінгапурі.
Нагадаємо, в грудні 2017 року США звинуватили КНДР у найбільшій кібератаці в історії.