США запровадили санкції проти північнокорейського хакера

214
www.fastcompany.com
Парк Чин Хьок звинувачується в кібератаці на Sony і запуску WannaCry

Влада США запровадила санкції проти громадянина Північної Кореї, якого звинувачують в запуску глобального вірусу WannaCry в 2017 році й кібератаці на Sony Corp в 2014-му.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіційні джерела.

У санкційному вердикті той самий хакер звинувачується у зломі центрального банку Бангладеш у 2016 році.

Парк Чин Хьок разом з іншими членами хакерської групи Lazarus Group здійснив спробу злому кількох компаній у США, в тому числі підрядника Міноборони Lockheed Martin Corp в 2016 та 2017 роках.

Мінфінансів США запровадив санкції проти Парка і китайської виставкової компанії Chosun Expo, в якій він працював.

Тест: чи підготовлені ви до кібератаки?

Офіційне представництво КНДР при ООН поки що не коментує ситуацію.

У 2014 році анонімні північнокорейські хакери зламали Sony, знищили важливі дані й викинули в мережу внутрішні документи.

Це сталося одразу після офіційної ноти Пхеньяна в ООН. КНДР вимагала скасувати прокат фільму «Інтерв’ю» (виробництво Sony Pictures), в якому американці замовляють вбивство персонажа, дуже схожого на Кім Чен Ина.

За версією звинувачення, Парк за допомогою ботів у Facebook, Twitter та інших соціальних мережах кидав посилання з вірусом в акаунти членів знімальної групи «Інтерв’ю». Жертви атак заражалися шкідливим ПЗ із Північної Кореї.

У листопаді 2014 року атаці піддалися співробітники мережі кінотеатрів AMC Theatres, у результаті мережа була змушена відкласти або зовсім скасувати показ «Інтерв’ю» по всій країні.

WannaCry
en.wikipedia.org

Минулого року вірус-шифрувальник WannaCry атакував тисячі компаній у всьому світі. У Великобританії, наприклад, пацієнти не змогли потрапити до сотень лікарів.

Помічник генпрокурора департаменту національної безпеки США Джон Демерс у четвер, 6 вересня, підтвердив, що Міністерство юстиції країни вперше офіційно висунуло звинувачення хакеру, «спонсорованому» урядом Північної Кореї.

«Департамент звинуватив, заарештував і ув’язнив хакерів, які працюють на уряди Китаю, Росії та Ірану. Сьогодні ми додали до нашого списку північнокорейський режим. Ця четвірка – наші головні противники в кіберпросторі», – наголосив він.

Раніше про те ж заявило ФБР.

Слідство щодо Парка і його спільників триває.

Цікаво, що в обвинувальній скарзі немає імен офіційних корейських чиновників. Подана вона 8 червня, за кілька днів до зустрічі Дональда Трампа і Кім Чен Ина в Сінгапурі.

Нагадаємо, в грудні 2017 року США звинуватили КНДР у найбільшій кібератаці в історії.

Кібергігіена: як убезпечити комп’ютер від WannaCry.

Поділитися: