США запровадили санкції проти китайської ZTE

208
fortune.com
Китайський телеком-гігант протягом семи років не зможе закуповувати американську технологічну продукцію

Міністерство торгівлі США ввело 7-річну заборону на експорт технологічної продукції для китайської телекомунікаційної корпорації ZTE.

У 2017-му Вашингтон оштрафував китайського телеком-гіганта на $1,2 млрд за поставку американського обладнання до Ірану і Північної Кореї.

ZTE також мав покарати своїх співробітників, причетних до незаконних поставок, але замість цього виплатив їм премії. Це і стало формальною причиною для санкцій проти китайської корпорації.

Досвід підказує: п’ять причин, чому США бачать у Huawei загрозу нацбезпеці

Міністерство торгівлі Китаю заявило, що вимагатиме від США вжити заходів для захисту інтересів китайського бізнесу. Пекін нагадав, що ZTE співпрацює із сотнями американських компаній, що сприяє створенню в США нових робочих місць.

Запровадження американських санкцій призвело до припинення торгівлі акціями ZTE в Гонконзі.

Великий виробник смартфонів і телеком-обладнання більше не зможе напряму купувати чіпи компаній Qualcomm та Intel, а також оптичні компоненти від Acacia Communications і Lumentum.

Qualcomm
www.reuters.com

Особливо чутливим для ZTE стане припинення поставок від Qualcomm. За даними аналітичної компанії Canalys, понад 65% телефонів китайського виробника працюють на чіпах Qualcomm.

У 2017-му ZTE продав 46,4 млн смартфонів. У США китайський телеком-гігант став четвертим найбільшим постачальником телефонів, захопивши 11,2% ринку.

На думку аналітика японської фінансової компанії Nomura Джоеля Іна, ZTE буде залежнаою від американських технологій як мінімум ще 5-10 років.

Як ми писали раніше, влада США запідозрила ZTE у шпигунстві на користь китайського уряду.

Тому США побудує мобільну мережу 5G для захисту від китайських шпигунів.

 

Джерела: Bloomberg, Reuters

Поділитися: