Міністерство торгівлі США ввело 7-річну заборону на експорт технологічної продукції для китайської телекомунікаційної корпорації ZTE.
У 2017-му Вашингтон оштрафував китайського телеком-гіганта на $1,2 млрд за поставку американського обладнання до Ірану і Північної Кореї.
ZTE також мав покарати своїх співробітників, причетних до незаконних поставок, але замість цього виплатив їм премії. Це і стало формальною причиною для санкцій проти китайської корпорації.
Досвід підказує: п’ять причин, чому США бачать у Huawei загрозу нацбезпеці
Міністерство торгівлі Китаю заявило, що вимагатиме від США вжити заходів для захисту інтересів китайського бізнесу. Пекін нагадав, що ZTE співпрацює із сотнями американських компаній, що сприяє створенню в США нових робочих місць.
Запровадження американських санкцій призвело до припинення торгівлі акціями ZTE в Гонконзі.
Великий виробник смартфонів і телеком-обладнання більше не зможе напряму купувати чіпи компаній Qualcomm та Intel, а також оптичні компоненти від Acacia Communications і Lumentum.
Особливо чутливим для ZTE стане припинення поставок від Qualcomm. За даними аналітичної компанії Canalys, понад 65% телефонів китайського виробника працюють на чіпах Qualcomm.
У 2017-му ZTE продав 46,4 млн смартфонів. У США китайський телеком-гігант став четвертим найбільшим постачальником телефонів, захопивши 11,2% ринку.
На думку аналітика японської фінансової компанії Nomura Джоеля Іна, ZTE буде залежнаою від американських технологій як мінімум ще 5-10 років.
Як ми писали раніше, влада США запідозрила ZTE у шпигунстві на користь китайського уряду.
Тому США побудує мобільну мережу 5G для захисту від китайських шпигунів.
Джерела: Bloomberg, Reuters